Noc Konfesjonałów w archidiecezji katowickiej

Na terenie archidiecezji katowickiej będą się odbywały "noce konfesjonałów". Przedstawiamy ich plan

ASI

2018-03-14

W tym roku w archidiecezji katowickiej w ramach akcji Noc Konfesjonałów wierni będą mogli przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania m. in. w następujących miejscach i terminach:

1. Kaplica św. Barbary przy centrum handlowym Silesia City Center w Katowicach, w sobotę 17 marca br., od godz. 19;
  2. Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła ze Świętochłowic, kaplica św. Maksymiliana, w sobotę 24 marca br., od godz. 19.30;
  3. Kaplica akademicka św. Edyty Stein w Rybniku, w sobotę 24 marca br., godz. 20-24;
  4. Kościół MB Bolesnej w Rybniku, w sobotę 24 marca br., godz. 17-22;
  5. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kosztowach, wielki wtorek 27 marca br., godz. 20-24;
  6. Parafia Bożego Narodzenia w Halembie, wielka środa 28 marca br., godz. 17-22;
  7. Parafia św. Jadwigi w Rybniku, wielka środa 28 marca br., godz. 19-21;
  8. Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach, wielka środa 28 marca br., godz. 20-24.
  9. Parafia św. Cyryla i Metodego w Knurowie w Wielki Czwartek i Wielki Piątek godz. 21-24.

Noc Konfesjonałów to organizowana przed uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego akcja ewangelizacyjna. Polega na umożliwieniu wiernym w niektórych kościołach przystąpienia do spowiedzi w nocy. Po raz pierwszy miała miejsce w Polsce w roku 2010. Jest skierowana do tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty w innym terminie. Według inicjatorów akcji czas wieczorny i nocny sprzyja skupieniu i refleksji nad własnym życiem i pozwala w spokoju i ciszy przystąpić do spowiedzi.

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny, Latest, Zapowiedzi wydarzeń