Piekary Śl.: Misterium Męki Pańskiej (zapowiedź)

Po raz czwarty zostanie odegrane w Piekarach Śl. Misterium Męki Pańskiej. W wydarzeniu weźmie udział ponad stu aktorów.

ASI

2018-03-22

W Niedzielę Palmową, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek na piekarskiej Kalwarii zostaną odtworzone biblijne wydarzenia, związane z ostatnimi godzinami życia Boga-Człowieka - Męka i Śmierć Pana Jezusa Chrystusa. Chwalebne Misterium Męki Pańskiej, to swoista podróż w czasie sprzed ponad 2000 lat. Słuchając fałszywych oskarżeń u Kajfasza czy niesprawiedliwego wyroku u Piłata, każdy z uczestników Misterium czuje się po części zdrajcą. Sugestywny obraz poszczególnych przedstawień, nawiązujących do biblijnych wydarzeń poprzedzających ukrzyżowanie Chrystusa, których scenografię stanowią kaplice Drogi Krzyżowej, sprawia udziału w prawdziwych wydarzeniach.

Hasło Chwalebnego Misterium Męki Pańskiej 2018 brzmi „Weźmijcie Ducha Świętego” i stanowi nawiązanie do słów wypowiedzianych przez Jezusa tuż po Zmartwychwstaniu, kiedy to napełnił uczniów swoim Duchem. Autorem tegorocznych rozważań Drogi Krzyżowej w czasie Misterium jest ks. dr Grzegorz Strzelczyk.

Pracę wolontariuszy koordynuje Piekarskie Bractwo Kalwaryjskie, które powołał pod koniec 2017 roku metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc. Bractwo posiada statut stowarzyszenia kościelnego, którego celem jest propagowanie pobożności pasyjnej i dbanie o rozwój piekarskiej Kalwarii poprzez zachowanie jej dziedzictwa materialnego i duchowego.

SZCZEGÓŁY TUTAJ

 

 

 

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny, Latest, Zapowiedzi wydarzeń