VII Archidiecezjalna Pielgrzymka „Żywego Różańca” (zapowiedź)

Już w najbliższą sobotę w katowickiej katedrze odbędzie się doroczna pielgrzymka "Żywego Różańca" oraz wspólnot maryjnych.

ASI

2018-10-02

VII Archidiecezjalna Pielgrzymka „Żywego Różańca” i wspólnot maryjnych (Rodziny Szkaplerznej, Legionu Maryi, Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej) do katowickiej katedry Chrystus Króla odbędzie się w sobotę, 6 października br. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Napełnieni Duchem Świętym trwamy na modlitwie z Maryją”.

Program pielgrzymki

• 10.00 wspólny śpiew pieśni maryjnych
  • 10.30 Przywitanie i słowo do pielgrzymów
  • 11.00 Modlitwa różańcowa
  • 12.00 Msza św. pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca.

Żywy Różaniec to według statutu zatwierdzonego w roku 2012 przez Konferencję Episkopatu Polski prywatne stowarzyszenie wiernych o charakterze modlitewnym oraz formacyjnym. To największa wspólnota modlitwy, działająca na terenie całej Polski. W archidiecezji katowickiej jest aktualnie około 3500 Róż Żywego Różańca. Istnieją we wszystkich niemal parafiach. W każdej „Róży” modli się obecnie 20 osób – zgodnie z ilością tajemnic różańcowych.

Więcej informacj http://www.rozaniec.katowice.pl/rozaniec,m1.html

ZOBACZ TRANSMISJĘ PIELGRZYMKI Z KATEDRY