Zmarł bp Alojzy Orszulik, pochodził z żorskich Baranowic

Zmarł pochodzący z Żor-Baranowic bp Alojzy Orszulik. Pełnił posługę pierwszego biskupa łowickiego

zdjęcie: Agnieszka Napiórkowska/Foto Gość

ASI

2019-02-24

W czwartek, 21 lutego 2019 roku, zmarł w wieku 90 lat, w sześćdziesiątym drugim roku kapłaństwa i trzydziestym roku posługi biskupiej, bp Alojzy Orszulik, pierwszy Biskup Łowicki. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Łowiczu 28 lutego br. i 1 marca (czwartek i piątek).

Zmarły bp Alojzy Orszulik urodził się w Baranowicach koło Żor na terenie obecnej archidiecezji katowickiej. Msze święte o spokój duszy zostaną odprawione w Baranowicach, w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w niedzielę, 24 lutego o godz 8.00 oraz w parafii pw. Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach w niedzielę o godz. 9.00.

Autokar z delegacją na pogrzeb świętej pamięci bp. Alojzego w piątek 1 marca wyjedzie z Baranowic sprzed kościoła o godz. 6.00, a z dworca autobusowego obok parafii sw. Ap. Filipa i Jakuba w Żorach o godz 6.15.

Więcej informacji TUTAJ

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny, Latest