Już po raz dziesiąty w uroczystość Bożego Ciała popołudniu odbył się koncert „Bądź jak Jezus”

Na początku uczestników pobłogosławił bp Marek Szkudło.

- Wyszliśmy od ołtarza i ten ołtarz nas posłał, żebyśmy w mocy Bożego Ducha budowali jedność między sobą, potrafili sobie spojrzeć w twarze, byli otwarci jeden na drugiego – mówił bp Marek Szkudło na początku koncertu przekazując zgromadzonej publiczności pozdrowienia od abp Wiktora Skworca. Pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej pobłogosławił także zgromadzonych ludzi.

Tegoroczna edycja koncertu jest już dziesiątą z kolei. – Wcześniej były dwa koncerty dla Jezusa na wzgórzu piekarskim. Uznaliśmy jednak, że powinniśmy wyjść z przesłaniem, jakie niesie ta muzyka, w przestrzeń publiczną – mówi Adam Guzdek, który jest głównym organizatorem koncertu.

Oprócz głównej sceny na której wystąpiły gwiazdy muzyki chrześcijańskiej z całego świata takie jak Dań Bremnes z Kanady czy Blanca z USA, jak i Iwona Pietrala z zespołem czy muzyczny zespołu Kanaan, na „małej scenie” cały czas byli kapłani, którzy posługiwali sakramentem pokuty i pojednania. 

Adam Guzdek podkreśla, że spowiadający księża mają wiele świadectw o działaniu Pana Boga podczas tego koncertu. – Gromadzimy tutaj jako Kościół także bardzo wielu ludzi, którzy na co dzień do tego kościoła nie chodzą. Wychodzimy do nich na ulicę. Pokazujemy im wartości i głosimy kerygmat – dodaje.

Koncert „Bądź jak Jezus” w tym roku został zorganizowany 10 raz z rzędu. Corocznie w Mysłowicach gromadzi wielotysięczny tłum. Każdorazowo jest organizowany w Boże Ciało popołudniu.

31-05-2020

Przemysław Kucharczak /Foto Gość

Abp Wiktor Skworc w Piekarach: Jak wygrać nasz czas?

Metropolita katowicki w słowie społecznym podczas pielgrzymki świata męskiego do Sanktuarium w Piekarach Śl. nakreślił społeczny kontekst, który w tym roku zdeterminował także formułę pielgrzymki.

31-05-2020

Foto: Henryk Przondziono / Foto Gość

Abp Grzegorz Ryś w Piekarach: Duch Święty sprawcą prawdziwej jedności

Metropolita łódzki w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Piekarach Śląskich przewodniczył Mszy świętej i wygłosił homilię podczas dorocznej pielgrzymki świata męskiego do Matki Miłości i Sp...

31-05-2020

Przemysław Kucharczak /Foto Gość

„Pomóż nam wygrać, Lekarko, nasz czas”

Słowo społeczne Metropolity katowickiego podczas Pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Matki Boskiej Piekarskiej (31.05.2020)

31-05-2020

Nowy utwór ku czci MB Piekarskiej

"Jaka Ona piękna" to nowa pieśń autorstwa Henryka Botora, do której słowa napisał ks. Bartłomiej Kuźnik. Streszcza wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z historią Matki Sprawiedliwości i Mił...

30-05-2020

Foto: Przemysław Kucharczak / Foto Gość

Transmisja Pielgrzymki świata męskiego do Matki Boskiej Piekarskiej

Spotkanie modlitewne w ramach pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej na żywo od godz. 13:00

29-05-2020

Uczestniczenie w piekarskich uroczystościach za pośrednictwem transmisji

W Piekarach Śl. przypomnimy nauczanie św. Jana Pawła II o miłości społecznej - zapowiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc przed doroczną pielgrzymką mężczyzn do piekarskiego sanktuarium Matki Bożej. ...

28-05-2020

Foto: Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej

Abp Skworc odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Nowe Zarządzenie Metropolity katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dnia 28.05.2020.

27-05-2020

Zaproszenie do modlitwy za wszystkie dzieci

W Dzień Dziecka zapraszamy do modlitwy za wszystkie dzieci. Msza św. w tej intencji odbędzie się 1 czerwca 2020 o godzinie 18.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

27-05-2020

Konkurs literacki na temat rodziny

Mimo że pandemia uniemożliwiła organizację spotkań, XIII Metropolitalne Święto Rodziny rozpoczęło się zgodnie z planem. Jednym z wydarzeń jest konkurs literacki.

25-05-2020

Foto: Przemysław Kucharczak / Foto Gość

Abp Skworc do samorządowców: Niech dobro wspólne będzie pierwszą zasadą budowania społeczeństwa obywatelskiego

Metropolita katowicki przewodniczył mszy św. z okazji 30-lecia Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Liturgię odprawił w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. W liturgii uczestniczyli też bp gliwicki Ja...

PONIEDZIAŁEK,
1 czerwca 2020 roku
ŚWIĘTO NMP, MATKI KOŚCIOŁA
Biały kolor w liturgii

Słowo na dzisiaj

J 2,1-11 | W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”. Jezus...

ROCZNICA ŚMIERCI:
1922 † Józef Konietzko
1931 † Paweł Winkler
1941 † Leon Chudy

ROCZNICA URODZIN:
1967 - ks. Sławicki Mirosław
1987 - ks. Nowak Przemysław
1992 - ks. Kamiński Wojciech

Od poniedziałku 1 czerwca urzędy i wydziały Kurii Metropolitalnej w Katowicach będą czynne w godzinach od 9.00 do 15.30 z przerwą od 12.00 do 12.30.