1 kwietnia przypadły 17 urodziny archidiecezjalnego Radia eM

1 kwietnia archidiecezjalne radio obchodzi swoje urodziny. Od 17 lat nadaje pod nazwą Radio eM.

zdjęcie: Roman Koszowski/Foto Gość

ks. S. Kreczmański

2019-04-01

Wcześniej nadawało jako Radio Archidiecezji Katowickiej, następnie Radio Arka oraz od 1998 do 2002 przynależało do sieci Plus jako Radio Plus Katowice.

Cotygodniowo Radio eM sięga do ok. 250 tys. słuchaczy. Misją radia jest przede wszystkim szukanie prawdy i przekazywanie rzetelnych informacji zgodnie z założeniami etyki dziennikarskiej. – Cenimy obiektywizm i wiarygodność, sumienność i solidność. Dalecy jesteśmy od ulegania presji politycznej czy naciskom ze strony grup ideologicznych. Jednocześnie nie uciekamy od trudnych rozmów i tematów, ważnych dla mieszkańców naszego regionu – czytamy na stronie radia.

- Na człowieka staramy się patrzeć całościowo. Dlatego w niebanalny sposób na antenie łączymy to, co duchowe z tym co cielesne; rozum z wiarą, to co ludzkie, z tym co Boże. Taka formuła sprawia, że słuchają nas nie tylko ludzie wierzący, ale także ci, którzy cenią wartości humanistyczne – dodają redaktorzy rozgłośni.

Obecnie Radio eM nadaje na częstotliwości 107,6 FM. Swoim zasięgiem obejmuje ponad 4 miliony mieszkańców Aglomeracji Górnośląskiej, Podbeskidzia i południowej Polski. Redaktorem naczelnym radia jest ks. Rafał Skitek.

Radia można posłuchać online TUTAJ

Latest