Z przykrością zawiadamiamy, że 6 grudnia 2021 r., w szpitalu w Katowicach zmarł ks. Kazimierz Sobol (rocznik święceń 1998), administrator Parafii Świętego Jacka w Katowicach - Ochojcu. Przeżył 55 lat, w tym 23 lata w kapłaństwie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

1. w środę, 8 grudnia 2021 r. w Parafii Świętego Jacka w Katowicach - Ochojcu:
    o godz. 16.30 - eksportacja
  2. w czwartek, 9 grudnia 2021 r. w Parafii Wszystkich Świętych w Jastrzębiu-Zdroju - Szerokiej:
    o godz. 12.00 – modlitwa różańcowa i czuwanie modlitewne przy Zmarłym,
    o godz. 13.00 – liturgia pogrzebowa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Amen.

ŚP. KSIĄDZ KAZIMIERZ SOBOL urodził się 15 lutego 1966 roku w Rybniku - Boguszowicach w religijnej rodzinie górnika Antoniego i Heleny z domu Szymura. Ochrzczony został 27 lutego 1966 roku w kościele parafialnym pw. Świętego Michała Archanioła w Krzyżowicach. Sakrament bierzmowania otrzymał 8 marca 1980 roku w kościele pw. Wszystkich Świętych w Jastrzębiu-Zdroju - Szerokiej przez posługę biskupa Czesława Domina, przyjmując imię Paweł. Miał trzy młodsze siostry.
W latach 1973-1981 uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju - Szerokiej. Potem uczył się na mechanika pojazdów samochodowych w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Pszczynie. Naukę kontynuował w Technikum Samochodowym dla Niepracujących w Pszczynie, które ukończył egzaminem maturalnym w 1987 roku. Po maturze starał się o przyjęcie na historię na Uniwersytecie Śląskim, jednak ze względu na stan zdrowia nie mógł przystąpić do egzaminów wstępnych. Od października 1987 roku pracował na KWK „Borynia” w Jastrzębiu – Zdroju na stanowisku wydawcy magazynowego, a później magazyniera. Przez ponad dwa lata w każdą niedzielę udzielał się w kaplicy Zakładu Karnego w Szerokiej, ćwicząc pieśni, prowadząc różaniec oraz rozmowy z więźniami.
Do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach zgłosił się w 1992 roku. Jako kleryk wykazał się zaangażowaniem i gorliwością, zwłaszcza podczas rekolekcji ministranckich, kolonii charytatywnych i pielgrzymek. Ze względu na zatrudnienie przed seminarium był zwolniony z obowiązkowego stażu pracy. Na czwartym roku był wiceduktorem, angażował się w katechizację w Pogotowiu Opiekuńczym. Był uczynny, otwarty na drugiego człowieka, chętny do pomocy. Pracę magisterską z liturgiki pod kierunkiem ks. dr. Stefana Cichego napisał na temat: „V Modlitwa Eucharystyczna, powstanie, rozwój i myśli przewodnie”. Święcenia diakonatu otrzymał 6 kwietnia 1997 roku w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie przez posługę bp. Gerarda Bernackiego. Staż duszpasterski odbywał w parafii Świętego Klemensa w Miedźnej. Święcenia prezbiteratu przyjął z rąk abp. Damiana Zimonia 16 maja 1998 roku w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. W 2002 roku uzyskał licencjat z teologii.
Po święceniach podjął zastępstwo wakacyjne w parafii Trójcy Przenajświętszej w Piekarach Śląskich – Szarleju oraz w parafii rodzinnej. Jako wikariusz pracował w parafiach: Bożego Ciała w Jankowicach (1998-2001); Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej - Goduli (2001-2004), gdzie katechizował w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz Gimnazjum nr 4 w Orzegowie; Matki Bożej Fatimskiej w Mysłowicach - Wesołej (2004-2007), gdzie był katechetą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Gimnazjum nr 5; Świętego Jerzego w Mszanie (2007-2011), gdzie katechizował w miejscowym Zespole Szkół; Świętego Krzysztofa w Tychach (2011-2014), gdzie prowadził katechizację w Zespole Szkół nr 1; Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej w Pszczynie (2014-2018), gdzie był katechetą w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego; Świętego Józefa w Katowicah – Załężu (2018-2021), gdzie był katechetą w Zespole Szkół nr 2.
Z dniem 31 lipca 2021 roku został mianowany administratorem parafii Świętego Jacka w Katowicach-Ochojcu. Prowadził katechizację w V Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego i Miejskim Przedszkolu nr 4 w Ochojcu. W listopadzie zachorował na Covid–19 i w ciężkim stanie przebywał w szpitalu w Katowicach.
Zmarł 6 grudnia 2021 roku w 56. roku życia i 24. roku kapłaństwa. Jego pogrzeb odbył się 9 grudnia w kościele parafialnym Wszystkich Świętych w Jastrzębiu-Zdroju - Szerokiej. Pochowany został na cmentarzu parafialnym.

CZWARTEK,
25 kwietnia 2024 roku
ŚWIĘTO ŚW. MARKA, EWANGELISTY #
Kolor czerwony