Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore

Archidiecezja Katowicka

2012-08-02

W piątkowe wieczory sierpnia i września w świątyniach Żor i Suszca rozbrzmią koncerty realizowane w ramach VI Festiwalu Twórczości Religijnej.

Tegoroczna edycja wydarzenia obejmie dziewięć koncertów, w których wezmą udział m. in. zespoły i chóry: Parnassos, Pomerania Ensemble, żeński zespół chorałowy Liquescentes, Alta Capella, zespół muzyki dawnej Harmonia Sacra, męski kwartet wokalny Triplum i chór Contento Core.

Spektrum repertuaru muzycznego obejmować będzie bogactwo gatunków i form: muzykę liturgiczną polskiego baroku (prawykonania!); Gelerdlieder C.P.E. Bacha i L. van Beethovena; muzykę polskich świątyń (żydowską, protestancką i katolicką); misterium miłości i pieśni Canticum canticorum w muzyce europejskiej; liturgię gregoriańską o Najświętszej Maryi Pannie; fanfary i muzykę uroczystą XVII i XVIII wieku; koncert nt. Ave Maria; zapomnianą muzykę na rożek angielski i obój wydobytą z archiwów śląskich i polskich (prawykonania!) oraz Arvo Pärta Passio Domini Nostri Jesu Christi secundum Joannem.

 

Zobacz:

 

Więcej informacji na stronie: http://fideetamore.zory.pl/

Latest