Abp Skworc wręczył 9 doktorantom WTL UŚ dyplomy licencjata teologii

9 doktorantów Wydziału Teologicznego złożyło wyznanie wiary i odebrało dyplomy licencjata teologii

zdjęcie: ks. S. Kreczmański

ks. S. Kreczmański

2019-01-08

W kaplicy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach 9 doktorantów złożyło wyznanie wiary i odebrało dyplomy licencjata teologii.

Metropolita katowicki w słowie skierowanym do doktorantów nawiązał do odczytanej Ewangelii o nakarmieniu tłumów. - Dobry Pasterz najpierw karmi ich słowem. Potem daje im chleb – powiedział im abp Skworc.

Parafrazując słowa Ewangelii zauważył, że studenci „karmili się w czasie studiów”. – Teraz nadszedł czas, abyście dali jeść tym, którzy potrzebują. Dajcie im słowo, a jeśli potrzeba to też ich nakarmcie chlebem – mówił nawiązując w ten sposób do działalności Caritas.

Kończąc słowo do doktorantów studiów życzył im, by „mieli takie oczy i serca, aby dostrzegały głodnych, którzy zarówno potrzebują pokarmu słowa, jak i chleba”.

Wśród tegorocznych absolwentów znalazło się dwóch franciszkanów, dwóch dominikanów, cztery osoby świeckie oraz jeden ksiądz diecezjalny. Wszyscy tegoroczni absolwenci będą kontynuowali naukę w ramach studiów doktoranckich.

Studia doktoranckie na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego trwają 4 lata. Po 2 roku studenci bronią pracę licencjacką, która umożliwia im dalsza naukę.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Latest