Abp Skworc z okazji wspomnienia św. Mikołaja odwiedził chore dzieci

Metropolita katowicki z okazji przypadającego wspomnienia św. Mikołaja odwiedził dzieci w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka

zdjęcie: ks. S. Kreczmański

ks. S. Kreczmański

2018-12-06

Abp Skworc wraz z dziećmi oraz personelem Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka modlił się o zdrowie dla pacjentów.

- To jest najpiękniejszy dzień św. Mikołaja, który mogę przeżywać – mówił metropolita katowicki podczas wizyty w szpitalu. – Możemy razem z personelem oraz dziećmi pomodlić się o zdrowie, udzielić im błogosławieństwa oraz obdarować słodkimi upominkami – dodał podczas wizyty na oddziale onkologii.

Arcybiskup Katowicki sprawował także Eucharystię w kaplicy Aniołów Stróżów w szpitalu. Uczestniczyli w niej pracownicy, rodzice oraz młodzi pacjenci ligockiego szpitala. – Jest taka legenda, która mówi, że dzięki pośrednictwu św. Mikołaja rodzice odzyskali dziecko porwane dla okupu. Myślę, że choroba jest też jakąś formą „wyrwania” dzieci – powiedział podczas homilii.

Młodzi pacjenci zostali także obdarowani przez metropolitę katowickiego słodkimi upominkami, które rozdawał odwiedzając dzieci leżące na różnych oddziałach Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Corocznie w dniu wspomnienia św. Mikołaja metropolita katowicki odwiedza Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie. Tam sprawuje Eucharystię oraz odwiedza najmłodszych pacjentów.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Latest