Archidiecezja Katowicka: „Niedziela z ks. Janem Machą” (zapowiedź)

Przybliżeniu postaci Sługi Bożego ks. Jana Machy poświęcona będzie w archidiecezji katowickiej II Niedziela Wielkiego Postu.

ASI

2019-03-13

W parafiach m. in. odczytany zostanie list metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca poświęcony postaci tego śląskiego kandydata na ołtarze. Czytamy w nim m. in.:

„Proces kanonizacyjny ks. Jana Machy zmierza ku końcowi. Ufamy, że w niedalekiej przyszłości będziemy się cieszyć jego wyniesieniem do chwały ołtarzy. Wtedy może stać się patronem kleryków i kapłanów, zwłaszcza rozpoczynających swą duszpasterską drogę. Wszyscy powołani mogą inspirować się jego gorliwością i otwarciem na bliźnich, piękną pracą z młodzieżą i bezgranicznym poświęceniem”

Abp Skworc dodał, że przyszły Błogosławiony może stać się rónież patronem osób zaangażowanych w dzieła charytatywne, w posługę miłości, a także patronem każdego diecezjanina w wiernym wypełnianiu powołania, w ufności Bogu mimo dotykających cierpień i problemów. „Sługa Boży ks. Jan Macha wskazuje nam kierunek. Jego życie było jak wchodzenie za Chrystusem na Górę Przemienienia; adorując oblicze Zbawcy, otrzymał moc na czas «Golgoty» męczeństwa. Bracia i Siostry! Serdecznie was zapraszam do intensywnej modlitwy o łaskę beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana Machy. Módlmy się o to w parafiach, we wspólnotach i indywidualnie” - napisał abp Skworc.

Więcej informacji: www.ksmacha.pl

PRZECZYTAJ LIST KSIĘDZA ARCYBISKUPA