Bp Wodarczyk: Tylko Bóg jest w stanie spełnić pragnienia twojego serca

Osoby życia konsekrowanego spotkały się w katowickiej katedrze Chrystusa Króla na wspólnej Eucharystii.

zdjęcie: Przemysław Kucharczak/Foto Gość

ks. S. Kreczmański

2019-02-02

W katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla w Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest także Dniem Życia Konsekrowanego modliły się wspólnie osoby konsekrowane. Wśród nich byli także reprezentanci instytutów świeckich oraz wdowy i dziewice konsekrowane.

- Tylko Bóg jest w stanie spełnić pragnienia twojego serca – powiedział do zgromadzonych w katedrze bp Adam Wodarczyk, który podczas Eucharystii wygłosił homilię. W ten sposób nawiązał do postawy Symeona, który każdy swój dzień przeżywał w oczekiwaniu, z tęsknotą na przyjście Pana.

Duchowny poprosił także zebranych o to, by przypomnieli sobie moment, w którym zaczęli rozważać myśl o powołaniu. Pytał o moment, w którym pojawiła się pierwsza myśl o pójściu za Chrystusem, by „żyć w oblubieńczej miłości z Chrystusem, aby całkowicie Jemu się oddać w życiu według rad ewangelicznych ubóstwa, czystości i posłuszeństwa”.

Pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej podkreślił, że „takie wspomnienie jest potrzebne”. Zauważył, że „wtedy rośnie w nas wdzięczność Bogu”.

Eucharystii w katowickiej katedrze przewodniczył bp Marek Szkudło. Wraz z nim oraz bp. Włodarczykiem w koncelebrze znaleźli się kapłani ze zgromadzeń zakonnych posługujących na terenie archidiecezji katowickiej.

Przed Mszą św. osoby życia konsekrowanego uczestniczyły w nabożeństwie wraz z konferencją ks. Krzysztofa Homy SJ. Całość spotkania zakończyło świętowanie w auli śląskiego seminarium.

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego ustanowił papież Jan Paweł II w 1997 stwarzając w ten sposób okazję do głębszej refleksji w Kościele powszechnym nad darem życia według rad ewangelicznych.

Latest