Jubileusz metropolity katowickiego

6 stycznia 1998 roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego, abp Wiktor Skworc przyjął z rąk Jana Pawła II święcenia biskupie w bazylice św. Piotra w Rzymie.

zdjęcie: Roman Koszowski/Foto Gość

2018-01-08

6 stycznia br. (w sobotę), w 20. rocznicę tego wydarzenia, w katedrze Chrystusa Króla odbyło się dziękczynienie za dar święceń biskupich metropolity. Mszy św. przewodniczył abp Skworc, a homilię wygłosił bp Andrzej Jeż, ordynariusz tarnowski. Do udziału w uroczystym dziękczynieniu zaproszeni byli kapłani, osoby konsekrowane i wszyscy wierni archidiecezji katowickiej.

"Niech Pan, hojny dawca łask i charyzmatów, błogosławi Metropolicie Katowickiemu, który od 20 lat spełnia pasterską posługę w Duchu Świętym, a także całej archidiecezji, ludziom i wspólnotom jednoczącym się w wyznawaniu wiary i budowaniu Królestwa Bożego na naszej Ziemi" - napisali w specjalnym zaproszeniu na uroczystość biskupi pomocniczy archidiecezji katowickiej Marek Szkudło i Adam Wodarczyk.

W modlitwę dziękczynną, wyrażającą jedność z pasterzem Kościoła katowickiego, włączyli się wierni podczas Mszy św. sprawowanych w sobotę 6 stycznia w kościołach i kaplicach całej archidiecezji.

Latest, Zapowiedzi wydarzeń, Slider