Eucharystia oraz spotkanie opłatkowe katowickiego Klubu Inteligencji Katolickiej

Bp Grzegorz Olszowski przewodniczył Eucharystii oraz spotkał się z członkami Klubu Inteligencji Katolickiej w Katowicach

zdjęcie: ks. S. Kreczmański

ks. S. Kreczmański

2019-01-04

W czasie homilii bp Olszowski wskazywał, że każdy musi „właściwie odczytywać znaki”. – Jest pewne niebezpieczeństwo, że możemy nie odczytać znaków. Jeżeli jakiś znak powtarza się wielokrotnie, to możemy w końcu nie zwrócić na niego uwagi – mówił. Bp Olszowski podkreślał, że trzeba zachować „wrażliwość, bo Bóg daje nam znaki”.

- Bóg przemawia do nas nieustannie w swoim słowie, daje znaki. To nas wzywa i zobowiązuje - powiedział. Odnosząc się do odczytanej Ewangelii podkreślił, że sprawdza ona „połączenie między uszami, a nogami”. - Jakie jest połączenie między tym, co słyszę, a tym co robię (…). Naszym zadaniem jest bowiem podprowadzać ludzi do Jezusa (…). A dalej Pan Jezus będzie działał sam… - mówił bp Olszowski.

W spotkaniu wziął także udział prezydent Katowic Marcin Krupa wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Skibą. Był także obecny senator Czesław Ryszka oraz przedstawiciele katowickiego oddziału stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Klub Inteligencji Katolickiej w Katowicach spotyka się regularnie przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach. Na początku każdego roku organizuje spotkanie opłatkowe na które zaprasza swoich członków oraz przyjaciół KIK w Katowicach.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Latest