Hierarchowie modlili się pod krzyżem przy kopalni KWK "Wujek"

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, Nuncjusz Apostolski w Polsce i Metropolita Katowicki modlili się pod Krzyżem przy Kopalni „Wujek”.

2018-12-02

Kard. Pietro Parolin przybywając do Polski rozpoczął swoją wizytę w Katowicach od złożenia kwiatów i modlitwy pod krzyżem przy kopalni KWK „Wujek”. Udał się tam razem z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce abp Salvatore Pennacchio oraz z Metropolitą Katowickim abp Wiktorem Skworcem.

Duchowni modlili się za ofiary Stanu Wojennego. Zawierzali również Bogu rozpoczynający się w poniedziałek Szczyt Klimatyczny prosząc, aby w mocy Bożego Ducha reprezentanci krajów całego świata szukali porozumienia w sprawie działań ratujących Ziemię, nasz „wspólny dom”.

Przy KWK „Wujek” miało także miejsce spotkanie z przedstawicielami kopalni oraz muzeum, które przy niej działa. Zwracając się do nich Sekretarz Stanu zaapelował, by przekazywali młodemu pokoleniom pamięć o tym miejscu i o tym tragicznym wydarzeniu. – Módlmy się, aby taka tragedia już nigdy się nie wydarzyła – powiedział kard. Parolin.

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej przebywa w Polsce w związku z rozpoczynającą się w poniedziałek 24. Sesją Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu – COP24.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Latest