Jubileusz 25 lat Wspólnoty Dobrego Pasterza

Wspólnota Dobrego Pasterza z Katowic świętuje swój jubileusz 25 lat istnienia i działania. Świętowanie rozpoczęła Eucharystia

zdjęcie: ks. S. Kreczmański

ks. S. Kreczmański

2018-04-22

Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa wstawiennicza, gry i zabawy dla dzieci, poczęstunek żurkiem, a nade wszystko Eucharystia pod przewodnictwem metropolity katowickiego to elementy świętowania jubileuszu 25-lecia istnienia Wspólnoty Dobrego Pasterza.

Podczas Mszy św. sprawowanej w krypcie katowickiej katedry abp Wiktor Skworc zauważył, że „mimo, iż wspólnota nie prowadzi statystyk, to całe dobro wypracowane przez Wspólnotę Dobrego Pasterza zna sam Dobry Pasterz”.

- On wie ile dobra dokonało się przez działalność Wspólnoty Dobrego Pasterza. I za to dobro pragniemy dziś podziękować Panu Bogu i ludziom. Bo to była Boża inspiracja, że ta wspólnota powstała, że działa, że prowadzi swoją działalność – mówił metropolita katowicki.

- Przypominam sobie zaangażowanie wielu osób, które doświadczyły miłości Dobrego Pasterza. 
Tak to już jest, że kto doświadczy miłości i miłosierdzia, tego przytulenia ze strony Dobrego Pasterza, to nie potrafi obojętnie przejść obok potrzebującego – mówił abp Skworc do zebranych w krypcie katowickiej katedry. Dodał także, że „podstawowy cel działania wspólnoty to wychodzenie do drugiego człowieka”.

Hierarcha przypomniał także, że „pozytywny udział w powstaniu i działaniu tej wspólnoty mają władze Katowic”, które wyznaczyły dla niej miejsce przy ul. Opolskiej. Tam też wspólnota działa dzisiaj.

Dalsza część uroczystości odbyła się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Natomiast przed budynkiem uczelni każdy mógł spróbować ciepłego żuru przygotowanego przez wolontariuszy prowadzących inicjatywę „zupa w kato”. – Na pewno dla nikogo dzisiaj zupy nie zabraknie, a po niej zapraszamy na aulę Wydziału Teologicznego oraz do kaplicy, gdzie będzie trwała modlitwa wstawiennicza i każdy, kto ma taką potrzebę będzie mógł wziąć w niej udział – zachęcała wszystkich obecnych Agnieszka Skrzypczyk z Radia eM. Razem z Marcinem Jakimowiczem z Gościa Niedzielnego poprowadzili oni wspólnie drugą część spotkania.

Wspólnota Dobrego Pasterza działa na terenie archidiecezji katowickiej od 25 lat. Jej założycielem jest o. Ryszard Sierański ze zgromadzenia Księży Misjonarzy Oblatów MN. W grudniu 1993 r. dekretem abp. Damiana Zimonia Wspólnota zaczęła oficjalnie działać, jako publiczne stowarzyszenie wiernych Kościoła Katolickiego. Działania wspólnoty są nakierowane na ludzi ubogich oraz uzależnionych.

ZOBACZ GALERIĘ

Latest