Kapłani i wierni archidiecezji wspierają odbudowę katedry Notre Dame

Podczas Mszy Krzyżma Świętego duchowni archidiecezji katowickiej składają ofiary materialne na odbudowę paryskiej katedry

zdjęcie: Henryk Przondziono/Foto Gość

ks. S. Kreczmański

2019-04-18

Kapłani zapewniają także o modlitewnej solidarności z diecezjanami Paryża.

- Wszyscy jesteśmy poruszeni tragicznymi skutkami pożaru katedry Notre Dame w Paryżu – pisze do kapłanów i wiernych archidiecezji katowickiej abp Wiktor Skworc. W apelu arcybiskup katowicki przypomina, że „w grudniu ubiegłego roku we wnętrzu tej świątyni otwarto tzw. kaplicę polską, z kopią wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej i relikwiami św. Jana Pawła II”.

Metropolita katowicki zapewnia także, że „w duchu chrześcijańskiej solidarności – jako wspólnota Kościoła katowickiego – stajemy przy naszych siostrach i braciach, wiernych Kościoła we Francji, zwłaszcza archidiecezji paryskiej z głębokim współczuciem”.

Abp Wiktor zapewnia o modlitwie, którą duchowni archidiecezji podejmują w czasie Mszy Krzyżma Świętego. – Pragniemy dopełnić ją ofiarą materialną, którą zbierzemy w czasie tej Mszy św. – pisze w specjalnym komunikacie.

Arcybiskup zwraca się także z apelem do każdej wspólnoty parafialnej aby przekazała na cel odbudowy paryskiej katedry symboliczny dar, w postaci równowartości 100 euro.

W poniedziałek, 15 kwietnia, wieczorem, doszło do pożaru w paryskiej katedrze Notre Dame. Pożar znacznie uszkodził budowlę. Skala zniszczeń jest ogromna, dlatego Kościół katowicki postanowił włączyć się w dzieło odbudowy Matki wszystkich paryskich kościołów.

PRZECZYTAJ TREŚĆ KOMUNIKATU

Latest