Katowice: Odwiedziny duszpasterskie w Domu Księży Emerytów

Abp Wiktor Skworc wraz z biskupami pomocniczymi odwiedzili księży emerytów w ramach kolędowych odwiedzin duszpasterskich

zdjęcie: ks. S. Kreczmański

ks. S. Kreczmański

2019-01-04

Metropolita katowicki oraz biskupi pomocniczy archidiecezji katowickiej przyszli do księży emerytów mieszkających w Domu św. Józefa z kolędowymi odwiedzinami.

Nabożeństwu w kaplicy Domu św. Józefa przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Pobłogosławił on kadzidło, wodę oraz kredę którą następnie oznaczono drzwi mieszkańców.

- Niezwykle się cieszymy, że Pasterz naszej diecezji jest z nami i chce nam błogosławić oraz bliżej poznać życie księży emerytów – mówił ks. Grzegorz Hawel, dyrektor Domu Księży Emerytów w Katowicach.

Na nabożeństwie obecni byli także biskupi pomocniczy archidiecezji katowickiej, którzy również odwiedzili emertytów archidiecezji w ich mieszkaniach.

Odwiedziny duszpasterskie Pasterza diecezji oraz biskupów pomocniczych są tradycją Domu Księży Emerytów w Katowicach. Mają miejsce zawsze kilka dni po Nowym Roku.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Latest