Katowice: Neoprezbiterzy modlili się w Domu Księży Emerytów

Dziewięciu neoprezbiterów, którzy przyjęli święcenia 11 maja w poniedziałek rano odwiedziło Dom Księży Emerytów

zdjęcie: ks. S. Kreczmański

2019-05-20

Neoprezbiterzy wspólnie z mieszkańcami Domu św. Józefa celebrowali Eucharystię, po której udzielili błogosławieństwa prymicyjnego

- Pierwsze słowo, które się nasuwa na myśl patrząc z tej ambony brzmi „dziękuję” – mówił do księży emerytów archidiecezji katowickiej neoprezbiter, ks. Krzysztof Moczko. Zauważył, że cnota wdzięczności „jest tak bardzo chrześcijańska”. – Ona wypływa z miłości, a jej źródłem jest sam Bóg – powiedział. – Skoro tyle dobra otrzymaliśmy, to chcemy je teraz przekazać dalej. Bowiem miłość, dobro i wypływająca z niej wdzięczność jest najpełniejszym potwierdzeniem przynależności do Pana Jezusa – dodał. 

U progu Eucharystii księży neoprezbiterów przywitał dyrektor Domu, ks. Grzegorz Hawel. Zwracając się do kapłanów życzył im, by z odwagą szli i głosili słowo Boże, tam gdzie zostaną posłani. – Idziecie w świat, niełatwy świat. Wychodźcie do niego pierwsi z inicjatywą, nie czekając, aż inni do was podejdą – mówił. Życzył im również, by zawsze cieszyli się wstawiennictwem św. Józefa.

- Cieszymy się Waszym kapłaństwem. Jesteśmy za nie Bogu wdzięczni – powiedział natomiast ks. Henryk Jończyk dziękując w imieniu mieszkańców Domu św. Józefa neoprezbiterom za Eucharystię oraz prymicyjne błogosławieństwo. – Życzymy wam także, abyście wytrwali w kapłaństwie do końca – dodał.

11 maja w katowickiej katedrze 9 diakonów z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przyjęła z rąk ks. abp. Wiktora Skworca święcenia prezbiteratu. Po wakacjach rozpoczną oni posługę na pierwszych parafiach. Do tego czasu będą posługiwali prowadząc rekolekcje oraz zastępując księży na parafiach podczas wakacji.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Latest