Pociąg z pielgrzymami do Lourdes wyjechał z dworca w Katowicach

III Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin do Lourdes wyruszyła w niedzielę wieczorem z dworca PKP

zdjęcie: ks. S. Kreczmański

ks. S. Kreczmański

2019-05-06

Na drogę pobłogosławił ich abp Wiktor Skworc, natomiast bp Marek Szkudło towarzyszy pielgrzymom całą drogę.

380 osób udało się specjalnym pociągiem do Lourdes. W ciągu około 36 godzin pokonają blisko 2500 km. Skład, którym się poruszają ma blisko 400 m długości (w sumie 14 wagonów) i ciągnie go lokomotywa o mocy 2600 KW.

Do pielgrzymów dotrze także metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, który zawierzy Bożej Opatrzności całą archidiecezję podczas Mszy św. w Grocie Massabielskiej, w czwartek 9 maja, o godz. 8.30. – Mamy nadzieję, że pielgrzymi po bogatych doświadczeniach duchowych powrócą szczęśliwie do domów i rodzin, by opowiadać o tym czego doświadczyli – mówił na katowickim dworcu abp Skworc.

Arcybiskup podkreślił, że „wyprawa jest wymagająca”, ale pielgrzymi „mają dobrą opiekę i z ludzkiej strony, i ze strony Bożej”, gdyż będąc podzielonymi na mniejsze grupy mają zapewnioną opiekę kapłanów, którzy również udają się do Francji oraz pracowników spółek kolejowych, dzięki którym przejazd pociągu przez kilka państw europejskich jest możliwy.

Tegoroczna pielgrzymka pociągiem do Lourdes to już trzeci tego rodzaju wyjazd zorganizowany przez archidiecezję katowicką. W tegorocznej edycji uczestniczy 380 osób. Pielgrzymi wrócą pociągiem do Katowic w poniedziałek, 13 maja we wczesnych godzinach porannych. 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Latest