Katowice: Spotkanie opłatkowe środowisk twórczych

Bp Marek Szkudło kolędował wspólnie z przedstawicielami środowisk twórczych archidiecezji katowickiej

zdjęcie: ks. S. Kreczmański

ks. S. Kreczmański

2019-01-05

Wspólny śpiew kolęd oraz nabożeństwo miały miejsce w kaplicy kurii metropolitalnej w Katowicach.

Jak podkreśla ks. Leszek Makówka, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach kolędowanie środowisk twórczych archidiecezji katowickiej jest wieloletnią tradycją, która ma miejsce zawsze u progu Nowego Roku. Gromadzi ono zawsze przedstawicieli różnych dziedzin sztuki.

Bp Marek Szkudło parafrazując słowa papieża Franciszka podkreślił, że gdy Jezus rodząc się w rodzinie postanowił raz na zawsze stanąć po stornie człowieka, „aby nas zbawić, aby nas podnieść z różnych upadków”. – Muszę powiedzieć, że te słowa od kilku lat w sobie noszę i pracują we mnie (…). Z jednej strony to wielka tajemnica tego, który nas ukochał tak, że zniżył się, aby nas podnieść. Z drugiej strony to niewątpliwie wyzwanie, które jest skierowane do każdego z nas, bo przez ze mnie, a więc i przez Ciebie, Pan chce stanąć po stornie człowieka – powiedział.

Nawiązując do liturgii przeżywanych dni podkreślił, że „spotkanie z Bogiem, z Jezusem nie może pozostawać w nas bezowocne”. – To spotkanie powoduje, że musimy się dzielić miłością – dodał. – Każdy z nas nosi doświadczenie Jezusa, tego który przyszedł i chodzi o to, byśmy całymi sobą, świadectwem swojego życia zapraszali do spotkania z Bogiem – mówił.

Coroczne spotkanie opłatkowo-kolędowe środowisk twórczych archidiecezji katowickiej składa się zasadniczo ze wspólnego kolędowania, nabożeństwa oraz spotkania przy stole.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Latest