Na Uniwersytecie Ekonomicznym odbyła się VI Debata Walentynkowa

Aula Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach stała się polem VI Debaty Walentynkowej

zdjęcie: Anna Piontek/Foto Gość

ks. S. Kreczmański

2019-02-28

Podczas Debaty gośćmi były dwa małżeństwa: Monika i Marcin Gomułkowie oraz Gabriela Blacha-Cupiał z mężem Jakubem.

„Z tym czekać nie warto! Małżeństwo przed 30.?” to temat debaty zorganizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej. W jej trakcie zaproszeni goście zastanawiali się czy warto odkładać małżeństwo „na później”.

Marcin Gomułka podczas debaty zwrócił uwagę, że „co z tego, że możemy być zabezpieczeni na życie, skoro ono jest nieprzewidywalne”. Podkreślał, że najważniejsze jest zaufanie Bogu. Małżonkowie Gabriela i Jakub zauważyli natomiast, że niezwykle ważna jest „otwartość serca na to, co niesie druga osoba”.

Marcin Gomułka podkreśla, że wspólna droga w małżeństwie ma iść w kierunku świętości. Natomiast Gabriela Blacha-Cupiał zauważyła, że często wątpliwością zawierania małżeństwa przed 30. jest „brak czasu na realizację swoich zainteresowań”. – Ważne jest, aby każdy mógł realizować siebie w tym małżeństwie. Ważne jest stworzenie przestrzeni do realizacji swoich pasji – mówiła.

Debata Walentynkowa od kilku lat jest organizowana cyklicznie pod koniec lutego. Inicjatorem pomysłu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej. Co roku do współpracy przy organizacji Debaty włącza się archidiecezjalne Radio eM oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Latest