Marsz dla życia i rodziny w Katowicach

Eucharystią w katowickiej katedrze rozpoczął się Marsz dla życia i rodziny. Homilię wygłosił bp Marek Szkudło

ks. S. Kreczmański

2018-06-10

Bp Szkudło podczas homilii podkreślił, że nie ma piękniejszego widoku jak widok rodziny.

Biskup Szkudło podkreślił, że „rodzina jest miejscem formacji człowieka”. – Ponieważ człowiek uczy się całe życie, przez całe życie potrzebuje napomnienia. Nie bójmy się napominać i nie bójmy się bycia napominanym – mówił.

Pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej zaznaczył w homilii, że „patrząc na rodziny, widzi się miłość, a w tej miłości zawsze jest siła”. – Ponadto trzeba w życiu bardziej kochać wolę Boga niż swoją – dodał bp Szkudło.

Po zakończonej Eucharystii uczestnicy Marszu ruszyli spod katedry Chrystusa Króla do Parku Kościuszki, gdzie zostały przygotowane liczne atrakcje dla całych rodzin. Rodziny udające się w Marszu miały ze sobą kolorowe balony i transparenty, na których znalazły się takie hasła jak: „Jesteś za życiem? Wyjdź z ukrycia”, „Człowiek jest człowiekiem. Nieważne jaki jest mały” czy „Jestem dzieckiem, nie wyborem”.

Marsze dla Życia i Rodziny odbywają się w całym kraju. W niedzielę przeszły m.in. przez ulice Katowic. Ich uczestnicy dają świadectwo o tym, że życie jest wartością od poczęcia do naturalnej śmierci.

ZOBACZ GALERIĘ

ZOBACZ EUCHARYSTIĘ Z KATEDRY