Młodzież z archidiecezji na spotkaniu z papieżem w Panamie

Młodzież wraz z opiekunami duchownymi z archidiecezji katowickiej dotarła do Panamy, aby uczestniczyć w spotkaniu z papieżem.

zdjęcie: ks. K. Nowrot

Joanna Juroszek/Gość Niedzielny

2019-01-25

- Kiedy rano spotkaliśmy się na polskiej katechezie i Mszy św., abp Marek Jędraszewski z Krakowa mówił do tysiąca młodych ludzi: "Tutaj bije dzisiaj serce Polski, tutaj dzisiaj jest Polska". Potem był wesoły autobus, kolorowe i śpiewne ulice, no i Cinta Costera czekająca na Papieża... I ten tysiąc wtopił się w setki tysięcy tych, którzy z Panamy uczynili młode serce świata. "To jest młodzież Papieża" - krzyczeli latynoscy pielgrzymi. Arcybiskup Panamy dodawał: "Tak. Ale nade wszystko młodzież Chrystusa!" - relacjonuje ks. Krzysztof Nowrot z Rybnika.

Swoimi wrażeniami ze spotkania z Franciszkiem podzielił się także ks. Andrzej Króliczek, wikary z Mysłowic.

"Papież Franciszek!! Człowiek, który uczy nas być Kościołem Młodym, czyli takim, który potrafi wciąż na nowo nosić w sobie żywe marzenie [Jezusa]. To Marzenie - Jezus chce się rodzić w nas!!! Czas modlitwy i przemiany serc rozpoczął się już na maxa!!! Panie, przemieniaj nasze serca, nasze twarze i ucz nas spotkania, ucz nas miłości!!!" - pisze na swoim Facebooku.

Latest