Abp Wiktor Skworc do ministrantów: Jesteście sługami Eucharystii

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc ustanowił blisko 100 ministrantów animatorami liturgicznej służby ołtarza

zdjęcie: ks. S. Kreczmański

2018-11-24

Zwracając się do młodych zebranych w krypcie katowickiej katedry mówił im, iż są „sługami Eucharystii”, tak jak ich patron, św. Tarsycjusz. – Eucharystia jest natomiast spotkaniem z Prawdą. My spotykamy osobową prawdę: Jezusa Chrystusa – powiedział podczas homilii.

Nawiązując do hasła przeżywanego roku duszpasterskiego metropolita katowicki przypomniał wszystkim zebranym, że to właśnie Duch Święty jest tym, który przemienia i gromadzi w jedno. – Duch Święty was przemienia. Dzięki niemu przyjęliście Chrystusa, aby dać świadectwo Prawdzie – mówił abp Skworc.

Abp Skworc zaapelował szczególnie do tych, którzy dzisiaj otrzymali ministranckie krzyże animatorskie. – Macie misję do spełnienia – powiedział im. – Jak z tego Wieczernika wyjdziecie, umocnieni Duchem Świętym, także znakiem krzyża, to wiedzcie, że macie działać w mocy Ducha Świętego. Także na tym kontynencie, który nazywa się Facebook, Twitter. Tam, gdzie jesteście. Niech Was Duch Święty prowadzi – dodał.

Tradycyjnie w sobotę przypadającą po wspomnieniu św. Tarsycjusza ma miejsce ustanowienie animatorów ministranckich oraz kandydatów do tej posługi. W tym roku do grona tych, którzy przez rok będą przechodzili okres próbny zostało przyjętych 146 ministrantów. Natomiast 93 po tym rocznym czasie otrzymało krzyże animatorskie.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Latest