Obchody Wniebowzięcia NMP w Piekarach Śl.

Zapraszamy do bazyliki w Piekarach Śl. na obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP. Rozpoczną się one 14 sierpnia o godz. 16.00.

ks. Adam Zgodzaj/ks.sk

2018-08-09

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wniebowzięcia NMP - 15 sierpnia, zapraszamy do udziału w obchodach tego święta w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zbliżające się uroczystości mają charakter misterium.

Obchody Wniebowzięcia rozpoczynają się w piekarskim sanktuarium 14 sierpnia o godz 16.00.

Najpierw odprawione zostaną Nieszpory Maryjne, a po nich rozpocznie się "Misterium Zaśnięcia Niepokalanej". Sięgając do wczesnochrześcijańskiej tradycji, dziś kultywowanej przez Kościół Prawosławny uczestniczyć będziemy w obrzędzie przygotowania przejścia Matki Bożej z tego świata do nieba. Wyjątkowo uroczysta i barwna będzie procesja pogrzebowa. Uczestniczą w niej aktorzy przedstawiający scenę pożegnania Matki Bożej, w tym 12 Apostołów.

W procesji na dróżkach maryjnych biorą udział orkiestry, wierni w strojach ludowych, górnicy, dzieci sypiące kwiaty,  itd. Procesję w czasie której niesiona będzie figura Matki Bożej Zaśniętej zakończymy symbolicznym pożegnaniem w grobie Maryi na Kalwarii.

Kolejny dzień uroczystości to 15.08. Suma odpustowa o godz. 10.30.

Od 6.30 na Rajskim Placu możliwość modlitwy przed figurą Matki Bożej Wniebowziętej w kaplicy św. Rafała.

O 13.45 obchody różańcowe na kalwarii z obrzędem koronacji figury Matki Bożej i procesja do bazyliki.

O godz. 15.00 Nieszpory Maryjne w bazylice.

O 17.00 serdecznie zapraszamy na koncert w ramach festiwalu organowego.

Latest