Orszaki Trzech Króli w archidiecezji katowickiej

W uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie sprzed katedry Chrystusa Króla wyruszył Orszak Trzech Króli. Radosne pochody przemaszerowały także przez inne miasta.

Orszak Trzech Króli w Katowicach

zdjęcie: Roman Koszowski /Foto Gość

2018-01-08

Zapraszając diecezjan do udziału w orszaku, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zauważył, że jest on organizowany z entuzjazmem przez tych, którzy - wzorem ewangelicznych Mędrców ze Wschodu - zmierzają do Betlejem. "Przechodzą ulicami naszych miast, aby dzielić się radosną prawdą o narodzeniu Zbawiciela świata i prowadzić wszystkich do duchowego spotkania z Nim. Serdecznie zapraszam - zwłaszcza rodziny - do udziału w Orszaku Trzech Króli w Waszych parafiach i miejscowościach 6 stycznia br. Zapraszam do wyjścia na drogi archidiecezji katowickiej, aby śpiewać kolędy i manifestować radość z bliskości Boga, który stał się Człowiekiem dla naszego zbawienia i został objawiony narodom. Niech ta procesja, symboliczne włączenie się w Orszak Trzech Króli, umocni wierzących, zbliży do Kościoła tych, którzy się od niego oddalili, pomoże znaleźć Boga tym, którzy Go szukają.  Niech udział w marszu będzie złączony z uczestnictwem w Eucharystii w kościele parafialnym lub w katowickiej katedrze Chrystusa Króla" - napisał abp Skworc.

W tym roku orszaki odbywały się m.in. w następujących parafiach archidiecezji katowickiej:

• Parafia św. Jana Nepomucena w Chwałęcicach
  • Parafia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach
  • Parafii Trójcy Przenajświętszej w Palowicach
  • Parafia św. Urbana w Paniówkach
  • Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Tychach-Cielmicach
  • Parafia św. Pawła Apostoła w Rudzie Śląskiej-Nowym Bytomiu
  • Parafia św. Mikołaja w Pstrążnej
  • Parafia Chrystusa Króla w Lędzinach-Hołdunowie
  • Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju
  • Parafia św. Małgorzaty w Lyskach
  • Parafia Opatrzności Bożej w Gaszowicach

Ponadto orszaki przeszły ulicami Chorzowa, Świętochłowic, Lędzin, Radostowic, Bełku i Turzy Śląskiej.

Latest, Zapowiedzi wydarzeń, Slider