Piekary Śląskie - Szarlej: Poświęcenie nowej kaplicy w szpitalu miejskim

W szpitalu miejskim w Piekarach Śląskich – Szarleju bp Grzegorz Olszowski poświęcił nową kaplicę oraz ołtarz.

zdjęcie: Aleksandra Pietryga/Foto Gość

ks. S. Kreczmański

2018-11-01

Patronem tego miejsca kultu jest św. Łukasz.

W uroczystości poświęcenia oprócz kapłanów związanych ze szpitalem oraz parafią wzięli także udział pacjenci palcówki, personel, dyrekcja oraz przedstawiciele władz samorządowych z prezydent Piekar Śl. Sławą Umińską-Duraj na czele.

W homilii bp Grzegorz Olszowski zwrócił uwagę na fakt, że „wszyscy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni”. - Zdrowi są potrzebni chorym, aby im służyć, wspierać i ubogacać swoim dobrem, swoją miłością. Ale chorzy także są potrzebni zdrowym, bo uczą nas właściwego dystansu do życia – mówił.

Pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej przypomniał również, że kaplica jest miejscem spotkania z Bogiem. Przypomniał, że tutaj można „zatrzymać się, nabrać sił w cierpieniu, sił do posługi chorym”.

Kaplica powstała w szpitalu miejskim w Piekarach Śląskich – Szarleju. Jest dedykowana św. Łukaszowi. W jej wnętrzu znajduje się także kopia obrazu Matki Bożej Piekarskiej, ikona św. Łukasza oraz podobizna bł. Hanny Chrzanowskiej.

Latest