Bp Marek Szkudło spotkał się z oazowiczami

W Panewnikach miało miejsce spotkanie bp Marka Szkudły z oazowiczami przeżywającymi III stopień rekolekcji.

zdjęcie: Ks. Rafał Skitek / Foto Gość

ks. Sebastian Kreczmański

2018-07-06

Podczas spotkania pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej podzielił się z uzestnikami swoim doświadczeniem kroczenia drogą wyznaczoną przez ks. Blachnickiego.

- Ruch Światło-Życie nauczył mnie przede wszystkim miłości do słowa Bożego i troski o piękno liturgii – powiedział podczas Eucharystii pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej. – Czuję, że to jest jakiś szczególny dar oazy.

W homilii podczas Mszy św. bp Szkudło szczególnie podkreślał piękno żywego Kościoła, którego centrum jest Jezus Chrystus.

Hierarcha opowiedział też o bardzo dobrych relacjach, które łączyły go z ks. Wojciechem Danielskim oraz Henrykiem Bolczykiem, który był jego proboszczem w Katowicach na Brynowie.

W rekolekcjach na prośbę abp Mieczysława Mokrzyckiego uczestniczą także diakoni z Ukrainy. Biorąc w nich udział zdobywają doświadczenie, by w przyszłości organizować podobne rekolekcje w swojej ojczyźnie.

W piętnastodniowych rekolekcjach Ruchu Światło-Życie przeżywanych w Katowicach uczestniczą 52 osoby. Przeżywają je pod hasłem: Ecclesia Mater – Mater Ecclesiae (Kościoł Matka – Matka Kościoła). W najbliższy piątek spotkają się z innymi uczestnikami rekolekcji na Dniu Wspólnoty.

Latest