WTL: Warsztaty dla prowadzących program „Młodzi na progu”

W Katowicach odbyły się warsztaty dla liderów mających prowadzić przygotowanie do bierzmowania wg programu „Młodzi na progu”.

zdjęcie: ks. S. Kreczmański

2019-05-25

W zajęciach na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego wzięli udział księża, siostry zakonne oraz świeccy liderzy różnych wspólnot parafialnych.

Ks. Robert Kaczmarek z Wydziału Katechetycznego kurii metropolitalnej podkreśla, że „program „Młodzi na progu” docelowo ma stać się programem wg którego chcemy przeprowadzać przygotowanie do sakramentu bierzmowania w całej archidiecezji”.

Na rozpoczęciu spotkania był obecny bp Marek Szkudło. Zebranym w auli Wydziału Teologicznego życzył, „aby dali się porwać Duchowi Świętemu”. – Wtedy będziecie dobrymi ewangelizatorami – mówił.

Uczestnicy warsztatów mieli także okazję wzbogacić swój warsztat przez praktyczne ćwiczenia, które odbyły się w kilku grupach: przeznaczonych dla tych, którzy już uczestniczyli w programie „Młodzi na progu”, ale dla tych, którzy mają z nim pierwszy raz do czynienia.

- Nie chodzi o to, że mamy katechizować – mówiła do zebranych w auli wydziału Dominika z Gliwic, która od kilkunastu lat jest związana z programem. – Nasze zadanie polega na przybliżania Jezusa uczestnikom kursu – dodaje.

- Chodzi o to, aby uczestnicy przygotowania do bierzmowania spotkali żywe doświadczenie Kościoła. Aby zachwycili się Jezusem – podkreśla ks. Bogdan Kania, moderator ds. Nowej Ewangelizacji archidiecezji katowickiej.

Również prowadzący zajęcia wskazują, że najważniejszym zadaniem jest przybliżanie Ewangelii i ukazywanie działania Jezusa w Kościele.

Program „Młodzi na progu” od wielu lat skutecznie jest realizowany w diecezji gliwickiej. Z niej pochodzą także ewangelizatorzy, którzy przyjechali do Katowic, aby przybliżyć ideę i cele programu i pomóc we wcielaniu go w życie w archidiecezji katowickiej

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Latest