Piekary Śląskie: Rozpoczęła się największa na Śląsku plenerowa Pasja

Od 5 lat w Piekarach Śląskich jest organizowane Chwalebne Misterium Męki Pańskiej

zdjęcie: Aleksandra Pietryga/Foto Gość

ks. S. Kreczmański/A. Pietryga

2019-04-14

Gromadzi ono wiernych, którzy chcą w sposób szczególny przeżyć i doświadczyć tajemnic związanych z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa.

Niedziela Palmowa, Wielki Czwartek oraz Wielki Piątek to dni podczas których blisko 150 aktorów z niezwykłym rozmachem odgrywa najważniejsze tajemnice wiary. Organizatorzy zapewniają jednak, że w całym Chwalebnym Misterium przede wszystkim chodzi o modlitwę i przeżycia duchowe.

W Niedzielę Palmową aktorzy odegrali wjazd Jezusa do Jerozolimy, wypędzenie kupców ze świątyni oraz zdradę Judasza.

Tegoroczne misterium opiera się na słowach zaczerpniętych z Księgi proroka Izajasza: „W Jego ranach…”. Motto ma związek z przybyciem do piekarskiego sanktuarium kopii Całunu Turyńskiego, która obecnie znajduje się w kościele kalwaryjskim.

Nad całością przebiegu Chwalebnego Misterium czuwa Piekarskie Bractwo Kalwaryjskie, którego członkowie czynnie włączają się w organizację wydarzenia.

Chwalebne Misterium Męki Pańskiej jest zorganizowane w Piekarach 5 raz. Rozpoczyna się w Niedzielę Palmową, a jego kolejne odsłony będą miały miejsce w Wielki Czwartek oraz w Wielki Piątek.

Latest