Tychy: Wielkopostne spotkanie środowisk misyjnych

Przedstawiciele różnych wspólnot związanych z misjami spotkali się w parafii Miłosierdzia Bożego w Tychach

zdjęcie: ks. Grzegorz Wita

ks. S. Kreczmański

2019-03-24

Eucharystię dla uczestników spotkania odprawił bp Grzegorz Olszowski, który jest odpowiedzialny za animację misyjną w archidiecezji katowickiej. Wśród gości specjalnych była Magdalena Tlatlik, świecka misjonarka posługująca w Peru oraz Katarzyna Tomaszewska, która posługiwała w Mozambiku.

– Skoro zostaliśmy ochrzczeni i posłani, to czujemy się odpowiedzialni za Kościół i to Kościół misyjny – mówi Magdalena Tlatlik. – Misje w moim życiu były, są i będą. Są w moim sercu. Mam za sobą kilka lat doświadczenia misyjnego w Peru i cały czas żyje tamtejszym Kościołem – dodaje.

O spotkaniu opowiada także ks. Grzegorz Wita, przedstawiciel Papieskich Dzieł Misyjnych, stwierdzając, że „jest w naszym Kościele duch misyjny”. – Ciągle jest też zadanie, że coś można lepiej, więcej i dlatego takie spotkania przynoszą owoce – stwierdza.

Ks. Wita podkreśla również, że archidiecezja katowicka bardzo dobrze wypada pod względem zaangażowania misyjnego i przekazywanego na misje wsparcia finansowego.

Wielkopostne spotkanie środowisk misyjnych z całej archidiecezji jest już kilkuletnią tradycją. Gromadzi misjonarzy, przedstawicieli Parafialnych Kół Misyjnych oraz inne osoby zaangażowane w modlitewną czy materialną pomoc prowadzonym przez archidiecezję dziełom misyjnym.

Latest