Lektorzy starsi z Mikołowa mistrzami Polski w piłce nożnej halowej

W Skierniewicach i Sochaczewie odbywały się mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej

zdjęcie: Magdalena Gorożankin/Foto Gość

ks. S. Kreczmański

2019-05-03

W kategorii lektor starszy mistrzami Polski zostali ministranci z Mikołowa.

Do diecezji łowickiej przyjechali ministranci z całej Polski. Najlepsze drużyny z poszczególnych diecezji – w kategoriach: ministrant, lektor młodszy oraz lektor starszy – zmagały się między sobą. Podczas dwudniowych rozgrywek wyłoniono najlepsze drużyny z każdej kategorii.

Warto podkreślić, że rywalizacja drużyn pomiędzy sobą była na wysokim poziomie. Część zwycięzców udało się wyłonić podczas trwania meczów, w kilku przypadkach w rzutach karnych. – Muszę przyznać, że z przyjemnością sędziuje się mecze ministrantów i lektorów. Starają się z pewnością zachować wszelkie zasady kultury, odnoszą się do siebie z szacunkiem, nie faulują się, są kulturalni na boisku, mimo że panuje tu taka sama adrenalina, jak podczas meczów zawodowych piłkarzy. Poziom jest bardzo wysoki. Widać na pierwszy rzut oka, że chłopaki wiedzą, jak grać. Naprawdę prezentują duże umiejętności – powiedział Dawid Stefaniak, który był jednym z sędziów podczas finałów XIV Mistrzostw Polski LSO.

W kategorii lektor starszy pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z parafii św. Wojciecha w Mikołowie. Z tej drużyny został też wyróżniony Dominik Słomka jako najlepszy zawodnik w swojej kategorii.

Puchary, medale i statuetki zwycięzcom wręczono na hali OSiR w Skierniewicach. W Mistrzostwach Polski LSO wziął udział biskup łowicki Andrzej Dziuba oraz biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osiał.

Pierwszy raz Mistrzostwa Polski LSO rozegrano w 2006. Od tego czasu corocznie są organizowane w różnych diecezjach polski. Ministranci gościli już m.in. w Łodzi, Pile, Rzeszowie, Częstochowie, Elblągu czy Lublinie. Organizatorem Mistrzostw Polski LSO jest ogólnopolski miesięcznik „KnC – Króluj nam Chryste”.

Latest