Program obchodów XVII Dnia Papieskiego na Śląsku

Sebastian

2017-10-06

dzienpapieskiZachęcamy do wzięcia udziału w obchodach XVII Dnia Papieskiego. Poniżej prezentujemy plan wydarzeń.

7 października 2017 (sobota)

10.00 – 14.00 – „Miasteczko rodzinne” – z Janem Pawłem II na katowickim Rynku, połączone z jarmarkiem miodów. Zapraszamy rodziny z dziećmi, dla których przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek (gry i zabawy, występ iluzjonisty, malowanie twarzy i koszulek, skręcanie balonów, fotobudka – zdjęcie z Janem Pawłem II, animacyjne układy taneczne, kącik muzyczny z nagrodami, koło fortuny z nagrodami)

16.00 – koncert inaugurujący obchody XVII Dnia Papieskiego na Śląsku w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. W programie: występ zespołu „Mała Jetelinka” oraz uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 im. św. Jana Pawła II w Siemianowicach Śląskich

 

8 października 2017 (niedziela)

w ciągu dnia zbiórka przykościelna oraz publiczna na fundusz stypendialny

18.30 – uroczysta Eucharystia w kościele Mariackim w Katowicach (Niepokalanego Poczęcia NMP) z udziałem stypendystów Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz recital uzdolnionych muzycznie stypendystów (około 19.30)

 

12, 13 października 2017 (czwartek, piątek)

18.00 – prapremiera i premiera musicalu „Dawid” w Pałacu Młodzieży w Katowicach (w wykonaniu „Teatru Franciszka”, scenariusz i reżyseria: Mariusz Kozubek, muzyka: Piotr Solorz – absolwent Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia”)

 

15 października 2017 (niedziela)

10.00 – 14.00 - „Miasteczko rodzinne” z Janem Pawłem II w parafii MB Piekarskiej na os. Tysiąclecia w Katowicach. Zapraszamy rodziny z dziećmi, dla których przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek.

17.00 – III Rybnicki Charytatywny Koncert papieski w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach

18.00 – Msza Święta z z udziałem stypendystów Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w kościele św. Anny w Zabrzu

19.00 – Koncert papieski w kościele św. Anny w Zabrzu. W programie: występ zespołu „Testimonium” oraz recital uzdolnionych muzycznie stypendystów

 

22 października 2017 (niedziela)

18.00 – Koncert wokalno-instrumentalny IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ ku czci św. Jana Pawła II w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach pod honorowym patronatem JE Ks. Abpa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego oraz JM Prof. dra hab. Władysława Szymańskiego, Rektora AM z udziałem JE Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Wystąpią: Chór Reprezentacyjny AM, Śląscy Stypendyści Fundacji z UMFCH w Warszawie, Akademicki Kwintet Dęty.

Slider