Biuro Prasowe, którego dyrektorem jest rzecznik Arcybiskupa Katowickiego, jest odpowiedzialne za politykę informacyjną Archidiecezji Katowickiej.

Do szczegółowych zadań Biura Prasowego należą m.in:

• publikowanie komunikatów i oświadczeń Arcybiskupa Katowickiego
  • kontakt ze środkami społecznego przekazu
  • obsługa medialna ważniejszych wydarzeń z udziałem Arcybiskupa Katowickiego
  • przygotowanie informacji prasowych zapowiadających ważniejsze wydarzenia Archidiecezji
  • dokumentacja tekstowa najważniejszych wydarzeń z życia Archidiecezji,
  • redakcja strony internetowej Archidiecezji Katowickiej
  • współpraca przy redakcji kolejnych numerów organu urzędowego Archidiecezji Katowickiej

ks. Rafał Bogacki

Rzecznik Prasowy Archidiecezji Katowickiej
kom.: +48 519 546 233

ks. Damian Suszka