Katolicka Agencja Informacyjna przeprowadziła ankietę o Kościele w Polsce wobec epidemii koronawirusa. Odpowiedzi na ankietę udzielił metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

- Modlitwa o ustanie pandemii niech nadal trwa - zaapelował na antenie Radia eM bp Marek Szkudło, przypominając, że codziennie o 20.30 odbywają się modlitwy w tej intencji w wielu miejscach, przede wszystkim w domach.

W niedzielę Trójcy Przenajświętszej, 7 czerwca br., o godz. 10.30 metropolita katowicki abp Wiktor Skworc będzie celebrował w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów. Będzie ona transmitowana w Radiu eM oraz w Internecie.

"Jaka Ona piękna" to nowa pieśń autorstwa Henryka Botora, do której słowa napisał ks. Bartłomiej Kuźnik. Streszcza wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z historią Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

Metropolita katowicki w słowie społecznym podczas pielgrzymki świata męskiego do Sanktuarium w Piekarach Śl. nakreślił społeczny kontekst, który w tym roku zdeterminował także formułę pielgrzymki.

Metropolita łódzki w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Piekarach Śląskich przewodniczył Mszy świętej i wygłosił homilię podczas dorocznej pielgrzymki świata męskiego do Matki Miłości i Sprawiedliwości Społecznej.

Słowo społeczne Metropolity katowickiego podczas Pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Matki Boskiej Piekarskiej (31.05.2020)

Spotkanie modlitewne w ramach pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej na żywo od godz. 13:00

W Piekarach Śl. przypomnimy nauczanie św. Jana Pawła II o miłości społecznej - zapowiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc przed doroczną pielgrzymką mężczyzn do piekarskiego sanktuarium Matki Bożej. W tym roku jednak nie będzie tam tysięcy pielgrzymów.

Nowe Zarządzenie Metropolity katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dnia 28.05.2020.