Zgodnie z zaleceniami Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Katowicach tegoroczne uroczystości pierwszokomunijne w archidiecezji katowickiej powinny przebiegać podobnie, jak to miało miejsce w ubiegłym roku, naznaczonym już pandemią koronawirusa.

19 kwietnia mija 48. rocznica święceń prezbiteratu Metropolity katowickiego i kapłanów, którzy przyjęli święcenia w 1973 roku.

Po raz 30. członkowie Domowego Kościoła przeżywali w katowickiej katedrze Wielkanocny Dzień Wspólnoty „Emaus”. Eucharystii przewodniczył metropolita katowicki, a koncelebrował m.in. bp Marek Szudło, biskup pomocniczy.

W trudnych, nieprzewidywalnych czasach rodzinna modlitwa, Eucharystia oraz karmienie się Bożym Słowem przynoszą wzmocnienie – przypomina przed przypadającą 18 kwietnia Niedzielą Biblijną metropolita katowicki.

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł Śp. ks. prał. Władysław Basista, emerytowany wykładowca homiletyki i fonetyki pastoralnej w WŚSD.

Ponad pół tysiąca kartek dla chorych na COVID-19 napisali w ramach akcji "Napisz kartkę do chorego" członkowie Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej. W ten sposób wsparli pacjentów szpitali covidowych na Śląsku.

- Wszędzie tam, gdzie Bóg nas postawił, mamy czynić miłosierdzie - mówił bp Grzegorz Olszowski, dziękując Caritas za posługę w archidiecezji.

Święto Bożego Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritasu. Bp Grzegorz Olszowski mówi o charytatywnej działalności Kościoła, a także o wyzwaniach, jakie stawiał przed nami Jan Paweł II, ustanawiając Uroczystość Bożego Miłosierdzia.

W Internecie odbyła się konferencja zorganizowana przez Europejskie Forum dla Edukacji Religijnej w Szkołach (EuFRES), na którego czele stoi ks. dr hab. Roman Buchta, dyrektor Wydziału Katechetycznego katowickiej Kurii.

240 tys. zł na Szpital im. św. Józefa w Mikołowie zebrali księża archidiecezji katowickiej w ramach kapłańskiej jałmużny postnej. O wsparcie placówki poprosił ich w Wielkim Poście abp Wiktor Skworc.

Najnowsze

20 kwiecień 2021

Pierwsze Komunie św. w czasie pandemii

Zgodnie z zaleceniami Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Katowicach tegoroczne uroczystości pierwszokomunijne...

19 kwiecień 2021

Rocznica święceń kapłańskich abp. Wiktora Skworca

19 kwietnia mija 48. rocznica święceń prezbiteratu Metropolity katowickiego i kapłanów, którzy...

18 kwiecień 2021

Rodzina jest skałą ucieczki

Po raz 30. członkowie Domowego Kościoła przeżywali w katowickiej katedrze Wielkanocny Dzień...

16 kwiecień 2021

Warto mówić o rzeczach pozytywnych i wspólnie czynić dobro!

W trudnych, nieprzewidywalnych czasach rodzinna modlitwa, Eucharystia oraz karmienie się Bożym Słowem...

16 kwiecień 2021

Śp. ks. Władysław Basista

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł Śp. ks. prał. Władysław Basista, emerytowany wykładowca...

13 kwiecień 2021

Kartki dla chorych na Covid-19

Ponad pół tysiąca kartek dla chorych na COVID-19 napisali w ramach akcji...