Eucharystyczny Ruch Młodych jest obecny w 56 krajach. W Polsce jego moderatorem został kapłan archidiecezji katowickiej.

W Jaworzu koło Bielska, Ustroniu oraz Koniakowie odbył się Dzień Wspólnoty rekolekcji oazowych archidiecezji katowickiej.

W Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach metropolita katowicki sprawował Eucharystie w intencji Ojczyzny.

Dokumenty wymagane przy procesie rekrutacji własnoręcznie napisane podanie z motywacją swojej decyzji, skierowane do Rektora WŚSD.

Już XII raz odbyła się na przystani żeglarskiej Koga – Kotwica w Rybniku Msza św. na wodzie.

W kościele św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach z oazowiczami spotkał się abp Skworc.

W Watykanie po zakończonym etapie diecezjalnym przekazano akta procesu beatyfikacyjnego s. Dulcissimy Hoffmann

Od wtorku trwa pielgrzymka osób ubogich i bezdomnych na Jasną Górę. Wyruszyli z Rudy Śląskiej

Wielka Brytania, Zambia i Mołdawia to kraje, do których 9 alumnów seminarium uda się, aby głosić Chrystusa.

Metropolita katowicki wziął udział w konferencji prasowej prezentującej książkę "Życie jako dojrzewanie świętości".