Szczepieniom mówimy tak! - podkreśla metropolita katowicki w rozmowie o przezwyciężaniu pandemii i oczekiwaniu na odmrożenie kolejnych dziedzin życia społecznego.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, Dzień Judaizmu i Dzień Islamu przeżywane w Kościele katolickim są dla nas wyzwaniem do pogłębienia życia duchowego i modlitewnego. Metropolita katowicki podkreśla, że im bliżej Boga jest każdy z nas - wyznawców różnych religii, tym bliżej jesteśmy swoich braci.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc ogłasza w archidiecezji katowickiej niedzielę 24 stycznia br. „Dniem Solidarności z Chorwacją”.

Z przykrością zawiadamiamy, że 14.01.2021 roku w Lyskach zmarł śp. ks. Paweł Szolonek, emerytowany proboszcz Parafii Świętego Józefa w Rudzie Śląskiej. Przeżył 86 lat, w tym 63 w Chrystusowym Kapłaństwie.

W katowickiej Kurii Metropolitalnej podsumowano adwentowy projekt Holyweek. Wręczono nagrody w zorganizowanym w ramach wirtualnego kalendarza adwentowego konkursie. Laureaci zgodnie stwierdzili, że udział w projekcie był pięknym i ważnym doświadczeniem dla całych rodzin.

Ponowne odkrycie bogactwa duchowych i osobowych cech Opiekuna Zbawiciela może sprzyjać kształtowaniu konkretnych postaw, będących praktyczną odpowiedzią na bolączki naszych czasów – napisał abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, w propozycjach...

Metropolita katowicki celebrował Mszę św. w swoje rodzinnej parafii św. Marii Magdaleny w Rudzie Śl.-Bielszowicach, gdzie 6 czerwca 1948 otrzymał sakrament chrztu świętego.

– Pielgrzymujmy do naszych chrzcielnic w Niedzielę Chrztu Pańskiego i podziękujmy za nasz chrzest – zachęcał w Radiu eM abp Wiktor Skworc.

Metropolita katowicki podziękował za przesłane życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz kolejnej rocznicy święceń biskupich.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada 23. rocznica sakry biskupiej metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca. Z tej okazji przewodniczył on uroczystej Mszy świętej w Katedrze Chrystusa Króla. Homilię wygłosił kanclerz kurii metropolitalnej – ks. Jan Smolec.