Abp W. Skworc koncelebrował Eucharystię w ramach uroczystości z okazji spotkania premiera Tadeusza Mazowieckiego i Helmuta Kohla w 1989 r.

W poniedziałek 11 listopada 2019 roku w 67. roku życia oraz w 42. roku kapłaństwa zmarł emerytowany proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Rybniku ksiądz Franciszek Radwański

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny. Wzięli w niej udział przedstawiciele samorządu i władz państwowych oraz poczty sztandarowe i służby mundurowe.

Komunikat zostanie odczytany w parafiach archidiecezji katowickiej w niedzielę 10 listopada.

W piątkowy wieczór (8 listopada) abp Wiktor Skworc spotkał się z klerykami i wychowawcami Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

Metropolita katowicki był gościem piątkowej „Rozmowy poranka” w Radiu eM (107,6 Fm)

Spotkania nawiązują do patronów szkoły – Powstańców Śląskich i wpisują się w tegoroczne obchody 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich.

Podczas swojej wizyty w Rzymie metropolita katowicki przewodniczył Eucharystii i modlił się za archidiecezję w Bazylice św. Piotra.

Zaproszenie do modlitwy za Syrię, do której możemy dołączyć

W Katedrze Chrystusa Króla celebrowano Mszę św. za zmarłych biskupów katowickich i wszystkich diecezjan. Przewodniczył jej abp W. Skworc