W liturgiczne święto św. Jadwigi Śląskiej patronki Ośrodka Spotkań i Formacji archidiecezji katowickiej w Brennej abp Wiktor Skworc pobłogosławił ufundowany przez siebie dzwon.

Metropolita katowicki przesłał okolicznościowe słowo z okazji patronalnego święta służby zdrowia z okazji obchodzonego 18 października święta ich patrona św. Łukasza Ewangelisty.

Z przykrością zawiadamiamy, że 16 października 2021 roku, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł, pochodzący z naszej archidiecezji, z Zabrza - Pawłowa, śp. ks. Kazimierz Szalasta (rocznik święceń 1970), były proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Olszynie i Świętego Józefa w Kaletach - Jędrysku.

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. otwierającej diecezjalny etap XVI Zwyczajnego Posiedzenia Ogólnego Synodu Biskupów.

Delegat Kościoła w Polsce na to wydarzenie zrelacjonował swój udział po Mszy św. rozpoczynającej synod o synodalności w archidiecezji katowickiej.

W katedrze Chrystusa Króla bp Marek Szkudło przewodniczył Mszy św. w intencji przedstawicieli środowisk medycznych archidiecezji katowickiej.

Metropolita katowicki pobłogosławił krzyż misyjny i teren pod budowę nowego kościoła pw. św. Jana Pawła II.

Głównym tematem spotkania, które odbyło się na Wydziale Teologicznym UŚ, było przygotowanie i wprowadzenie do prac synodu o synodalności w archidiecezji.

- W proces synodalny trzeba włączyć wszystkich ochrzczonych, aktywnych w diecezji - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc, nawiązując do inauguracji w najbliższą niedzielę (17.10) procesu synodalnego w archidiecezji katowickiej. Przed tygodniem papież Franciszek zainaugurował go dla całego Kościoła katolickiego.

Głównym tematem były przygotowania do beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Franciszka Machy. Zebranie otworzył i poprowadził abp Wiktor Skworc.

Najnowsze

18 październik 2021

Pobłogosławienie nowej dzwonnicy

W liturgiczne święto św. Jadwigi Śląskiej patronki Ośrodka Spotkań i Formacji archidiecezji...

18 październik 2021

Słowo do pracowników służby zdrowia

Metropolita katowicki przesłał okolicznościowe słowo z okazji patronalnego święta służby zdrowia z...

17 październik 2021

Śp. ks. Kazimierz Szalasta

Z przykrością zawiadamiamy, że 16 października 2021 roku, po długiej i ciężkiej...

17 październik 2021

Inauguracja synodu o synodalności

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. otwierającej diecezjalny etap XVI Zwyczajnego Posiedzenia Ogólnego...

17 październik 2021

Prof. Bańka o otwarciu procesu synodalnego w Rzymie

Delegat Kościoła w Polsce na to wydarzenie zrelacjonował swój udział po Mszy...

17 październik 2021

Diecezjalne obchody święta służby zdrowia

W katedrze Chrystusa Króla bp Marek Szkudło przewodniczył Mszy św. w intencji...