Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. z okazji jubileuszu złożenia ślubów zakonnych w domu prowincjalnym Sióstr św. Jadwigi w Katowicach.

Od soboty 8 sierpnia wchodzą w życie nowe regulacje prawne dotyczące obostrzeń w niektórych powiatach. Zmiany obejmują także zgromadzenia religijne.

Komunikat bp. Grzegorza Olszowskiego, moderatora Kurii Metropolitalnej.

Komunikat Kurii Metropolitalnej w Katowicach w sprawie publikacji ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

W kościele pw. św. Marii Magdaleny w Rudzie Śl.-Bielszowicach Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. za górników i ich rodziny, szczególnie tych chorych na Covid-19.

Tegoroczna stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się także w formie nadzwyczajnej. Poinformował o tym metropolita katowicki w specjalnym komunikacie przesłanym do parafii.

Komunikat Arcybiskupa Katowickiego w sprawie nadzwyczajnej formy pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich.

Zakończył się remont w Ośrodku Rekolekcyjnym im. św. Jadwigi Śląskiej w Brennej. Teraz jest piękniej i na pewno bezpieczniej.

W zbiórce na rzecz poszkodowanych w ulewach z Podkarpacia przeprowadzonej przed kościołami archidiecezji katowickiej w niedzielę 5 lipca zebrano 656 240 zł.

Z przykrością zawiadamiamy, że 11 lipca, w Domu św. Józefa w Katowicach w 92 roku życia i 65 roku kapłaństwa zmarł śp. ks. Longin Blacha.