Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w sobotę, 14 września poświęcił nowy kościół i ołtarz w należącym do Jastrzębia-Zdroju Bziu Zameckim. Budowa świątyni trwała niespełna 10 lat.

Metropolita katowicki przewodniczył Eucharystii w parafii św. Jana i Pawła w Katowicach-Dębie. Podkreślał, że jubileusz to szczególny czas.

14 września odbyła się kolejna edycja akcji „Mariacka bless night”.

W katowickiej katedrze spotkali się katecheci uczący na terenie archidiecezji katowickiej na wspólnej modlitwie.

Diecezjalni doradcy życia rodzinnego oraz dekanalni duszpasterze rodzin przeżywali w Katowicach dzień skupienia

Piątkowym gościem "Rozmowy poranka" w Radiu eM był abp Wiktor Skworc. Mówił m.in. konieczności modlitwy na początku roku katechetycznego

To słowa, które metropolita katowicki skierował do uczestników Eucharystii z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej

W piątek rano spod Krzyża przy KWK „Wujek” w Katowicach wyruszyła XIV pielgrzymka biegowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Do Warszawy biegnie kilkadziesiąt osób.

Uroczystej Sumie odpustowej w Piekarach Śląskich przewodniczył i homilię wygłosił bp Adam Wodarczyk.

W Katowicach sprawowano Eucharystię w int. śp. ks. abpa Szczepana Wesołego w I rocznicę śmierci