Sprostowanie dotyczące udziału osoby duchownej w manifestacji przed katowicką katedrą Chrystusa Króla.

Oświadczenie strony kościelnej w związku z niedzielną manifestacją przed katedrą Chrystusa Króla w Katowicach.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dnia 24 października 2020 r. w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

Specjalnym Oświadczenie abp. Stanisława Gądeckiego wobec aktów przemocy, które uniemożliwiły w niektórych kościołach osobom wierzącym modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii.

Długo wyczekiwany obraz pokazuje przemianę kobiety, która z aborcjonistki stała się jedną z najskuteczniejszych osób broniących życia.

Oświadczenie abp. Stanisława Gądeckiego z dnia 22 października 2020.

Oświadczenie strony kościelnej - bp. Adama Wodarczyka - Postulatora procesu beatyfikacyjnego.

Spotkanie miało odbyć się w dniach 23-26 listopada 2020 roku w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach.

Eucharystii w święto św. Łukasza patrona lekarzy i ich współpracowników przewodniczył bp Grzegorz Olszowski.

Metropolita katowicki przesłał okolicznościowe słowo z życzeniami i podziękowaniem do lekarzy i ich współpracowników z okazji patronalnego święta św. Łukasza.