Caritas Archidiecezji Katowickiej wraz z proboszczem parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Piekarach Śląskich przekazali wsparcie materialne poszkodowanym w pożarze.

Do zdarzenia doszło w sobotę (22 maja b.r.) po godz. 15.00. W pożarze mieszkania zginął 62-letni mężczyzna, dwie osoby uratowano.

– Solidarność z poszkodowanymi i przeżywającymi żałobę po stracie bliskiej osoby jest naszą potrzebą serca i zobowiązaniem do przodowania w realizacji ewangelicznej zasady miłości bliźniego – wyjaśniał dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej ks. Łukasz Stawarz.

Jak dodał, ważne jest, by nasze miłosierdzie miało praktyczny wymiar. – Staramy się wezwanie skierowane do Matki Bożej Piekarskiej „Matko sprawiedliwości i miłości społecznej - módl się za nami” przekuwać na praktykę okazując miłosierdzie wobec osób przeżywających taką tragedię – mówił.

Podczas prowadzenia akcji gaśniczej strażacy musieli część mieszkańców budynku ewakuować. Po stwierdzeniu braku zagrożenia umożliwiono lokatorom powrót do mieszkań. Wtedy w lokalu, w którym wybuchł pożar, ratownicy zlokalizowali zwłoki mężczyzny znajdujące się w zgliszczach łóżka. W mieszkaniu przebywały jeszcze dwie osoby - im nic się nie stało.

ASP / KAI

Najnowsze

12 czerwiec 2021

Franciszkanie i cysters przyjęli święcenia

Czterech franciszkanów i cysters przyjęli święcenia kapłańskie w Katowicach-Panewnikach. Trzech franciszkanów przyjęło...

10 czerwiec 2021

Zmiany personalne w parafiach

W katowickiej Kurii abp Wiktor Skworc wręczył dekrety dla proboszczów i administratorów.

04 czerwiec 2021

Być może na przyszłość pozostanie możliwość I komunii w wąskim gronie

– Być może po pandemii pozostanie możliwość przyjmowania I komunii w wąskim...

03 czerwiec 2021

Boże Ciało w katedrze

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa metropolita katowicki przewodniczył Mszy św...

02 czerwiec 2021

Proboszczowie przechodzący na emeryturę

Metropolita katowicki spotkał się w Kurii Metropolitalnej z proboszczami przechodzącymi w tym...

31 maj 2021

Pomoc poszkodowanym w pożarze

Caritas Archidiecezji Katowickiej wraz z proboszczem parafii Św. Ap. Piotra i Pawła...