– Hasło Dnia Papieskiego jest kluczowe – podkreśla w Radiu eM ks. Robert Kaczmarek, koordynator Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w archidiecezji katowickiej. Dziś (10.10) XXI Dzień Papieski, któremu towarzyszą słowa „Nie lękajcie się!”.

Jak przypomniał ks. Robert Kaczmarek, te słowa wypowiedział do uczniów po swoim zmartwychwstaniu Jezus, a św. Jan Paweł II powtórzył je podczas inauguracji swojego pontyfikatu, 22 października 1978 r. Koordynator Fundacji DNT zaznaczył, że lęk wykrzywia naszą rzeczywistość i jeśli chcemy ją właściwie zobaczyć, to musimy pozbyć się lęku. – Każdy z nas może pozbywać się lęku, przychodząc do Chrystusa – powiedział gość audycji  „Tym żyje Kościół”. Pokreślił też aktualność dalszych słów św. Jana Pawła II: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”, ponieważ dziś widzimy, że wiele osób zamyka drzwi Chrystusowi.

– Jestem pod wielkim wrażeniem, jak stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia sami biorą słowa Jana Pawła II i próbują wprowadzać je w życie. I również przekazują to tym, którzy w fundacji nie są – mówił ks. Robert Kaczmarek. Zapytany, co Jan Paweł II może dziś zaoferować młodym, gość Radia eM odpowiedział: – Myślę, że przede wszystkim musimy wskazywać jak Jan Paweł II przeżywał swoją wiarę. Był autentycznym świadkiem Chrystusa.

Ks. Kaczmarek dodał też, że jako katecheta robi młodzieży ankietę z pytaniem o autorytety. W odpowiedziach bardzo często pojawia się Jan Paweł II.

Najnowsze

18 październik 2021

Pobłogosławienie nowej dzwonnicy

W liturgiczne święto św. Jadwigi Śląskiej patronki Ośrodka Spotkań i Formacji archidiecezji...

18 październik 2021

Słowo do pracowników służby zdrowia

Metropolita katowicki przesłał okolicznościowe słowo z okazji patronalnego święta służby zdrowia z...

17 październik 2021

Śp. ks. Kazimierz Szalasta

Z przykrością zawiadamiamy, że 16 października 2021 roku, po długiej i ciężkiej...

17 październik 2021

Inauguracja synodu o synodalności

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. otwierającej diecezjalny etap XVI Zwyczajnego Posiedzenia Ogólnego...

17 październik 2021

Prof. Bańka o otwarciu procesu synodalnego w Rzymie

Delegat Kościoła w Polsce na to wydarzenie zrelacjonował swój udział po Mszy...

17 październik 2021

Diecezjalne obchody święta służby zdrowia

W katedrze Chrystusa Króla bp Marek Szkudło przewodniczył Mszy św. w intencji...