W liturgiczne święto św. Jadwigi Śląskiej patronki Ośrodka Spotkań i Formacji archidiecezji katowickiej w Brennej abp Wiktor Skworc pobłogosławił ufundowany przez siebie dzwon.

Dzwon nosi imię śląskiej księżnej. Waży 290 kg. Został odlany w ludwisarni Felczyńskich w Taciszowie. -  W jego górnej części, w tzw. kołnierzu został umiejscowiony cytat z 3. rozdziału Listu do Hebrajczyków o treści: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych (Hbr 3,7-8) - mówi ks. Łukasz Grzywocz, dyrektor i rekolekcjonista Ośrodka Spotkań i Formacji.

Głos ten będzie można usłyszeć codziennie w samo południe na modlitwę "Anioł Pański", w piątek o godz. 15 w godzinie miłosierdzie, a także przed niedzielną Mszą św.

Podczas uroczystości metropolita katowicki pobłogosławił także nowe organy w kaplicy domu rekolekcyjnego. - Instrument został sprowadzony z Niemiec, gdzie towarzyszył modlitwie sióstr zakonnych. W wyniku braku powołań ich dom został zamknięty, a organy do Polski sprowadzili organmistrzowie z pobliskiej Wapienicy - Stanisław i Grzegorz Bałchanowie, którzy je wyremontowali oraz zamontowali w nowym miejscu - tłumaczy ks. Grzywocz.

Centralnym punktem wydarzenia była odpustowa Msza św. pod przewodnictwem abp. Skworca, w której uczestniczyli m. in. okoliczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście, wśród których znalazły się osoby, które wykonały i zainstalowały dzwon, dzwonnicę i organy.

W homilii arcybiskup zauważył, że "nawet najpiękniejszy dzwon nie będzie wydawał dźwięku, jeśli nie będzie miał serca, które będzie w niego uderzać". - My chrześcijanie, abyśmy mogli pięknie żyć i być piękną pieśnią dla Pana, też musimy mieć serce pełne Boga - podkreślił metropolita.

 

Najnowsze

02 grudzień 2021

Bł. Jan Macha patronem Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego

W liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jana Franciszka Machy, abp Wiktor Skworc, przewodniczył...

02 grudzień 2021

Wspomnienie bł. Jana Machy w Rudzie Śląskiej

Prorockie kazanie błogosławionego ks. Jana Machy, wygłoszone w kościele św. Józefa w...

02 grudzień 2021

Wspomnienie bł. Jana Machy w rodzinnym Chorzowie

Bp Marek Szkudło przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Marii Magdaleny...

01 grudzień 2021

Abp Skworc uczestniczył w spotkaniu przewodniczących Konferencji Episkopatów Polski i Niemiec

Spotkanie odbyło się 30 listopada w Poznaniu.

01 grudzień 2021

Dzień Jedności Szkół Nowej Ewangelizacji

Członkowie dziewięciu Szkół Nowej Ewangelizacji świętego Andrzeja z archidiecezji katowickiej i części...

29 listopad 2021

Śp. ks. Teofil Lenartowicz

Z przykrością zawiadamiamy, że w poniedziałek, 29 listopada 2021 r., w Domu...