Abp Wiktor Skworc przewodniczył uroczystej Eucharystii dziękczynnej z okazji 100-lecia istnienia kościoła parafialnego w Mysłowicach - Krasowach. W homilii zwrócił uwagę na konieczność wierności Eucharystii.

– Bądźcie wierni Eucharystii i tej wierności uczcie – mówił metropolita katowicki do wiernych zebranych w kościele pw. św. Józefa w Krasowach. – Uczcie młode pokolenie oraz tych, którzy tu przybywają – dodał.

Podkreślił, że już samo pójście na niedzielną Eucharystię jest znakiem. – Gdy idziesz do kościoła, inni to widzą. W ten sposób to ty wyznaczasz kierunek – powiedział. Dodał, że dzięki takiej postawie być może inni zadadzą sobie chociaż pytanie: po co tam idą? – A piękną odpowiedzią będzie świadectwo waszego życia – stwierdził.

Odnosząc się do historii parafii w Mysłowicach-Krasowach, abp Skworc podkreślił, że jego powstała ona w zaledwie pół roku. – Prace rozpoczęto 15 maja 1919 r., a już 15 października kościół był gotowy – mówił. Przywołał także postać ks. inf. Jana Kapicy, który dokonał poświęcenia kościoła. – Był on nie tylko wielkim działaczem trzeźwościowym, ale również był on tym, który witał w Szopienicach wojska polskie, które wkraczały na przyłączany do Polski Śląsk – powiedział.

Metropolita katowicki nawiązał również do ogłoszonego przez papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Przypomniał, że Ojciec Święty mówi wszystkim wiernym, że „są misją”. – Nie możemy już myśleć o misjach tylko w kategoriach bardzo dalekich. Pamiętajcie, misje są też tutaj, w Krasowach – mówił abp Skworc.

Parafia w Krasowach została erygowana w 1925 roku. Jednak już od 1906 r. trzy leżące blisko siebie wsie Wesoła, Kosztowy i Krasowy rozpoczęły starania o budowę kościoła. Wybuch I wojny światowej odsunął projekt w czasie, jednak do idei budowy powrócono w 1918 roku. Utworzony wówczas komitet budowy kościoła doprowadził do realizacji tego dzieła i od 15 października 1919 r. kościół funkcjonuje nieprzerwanie po dzień dzisiejszy.