W sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. od kilku lat wierni mogą uczestniczyć w misterium związanym z Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny. Podobnie jak w ubiegłych latach obchody rozpoczną się w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia, 14 sierpnia br. Po nieszporach odprawionych o godz. 16.00 w bazylice wierni wezmą udział w symbolicznym obrzędzie Zaśnięcia Niepokalanej. O godz. 16.30 rozpocznie się inscenizacja „pogrzebu” Maryi, procesja różańcowa na Kalwarię z figurą Matki Bożej Zaśniętej i modlitwa w kaplicy Grobu Matki Bożej.

W Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, przez cały dzień wierni będą mogli modlić się przed figurą Matki Bożej Wniebowziętej w kaplicy św. Rafała na Rajskim Placu. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 10.00. Po południu o godz. 13.45 wierni będą mogli wyruszyć na kalwaryjskie ścieżki, by rozważać tajemnice chwalebne różańca świętego. W czasie nabożeństwa będzie miał miejsce obrzęd koronacji figury Matki Bożej. Uroczystości zakończy procesja z figurą do bazyliki i nieszpory o godz. 15.00.

02-03-2024

Abp Skworc: Bóg czeka na nasze świadectwo

Arcybiskup senior archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele św. Józefa w Katowicach-Załężu.

01-03-2024

Fot. Dominika Bem /Foto Gość

Bp Szkudło: Bóg jest zatroskany o człowieka i nie chce jego śmierci

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył liturgii w kościele Opatrzności Bożej w Katowicach-Zawodziu.

29-02-2024

Fot. Rafał Bogacki /Foto Gość

Trwają przygotowania do jubileuszu 100-lecia archidiecezji katowickiej

W Katowicach odbyło się spotkanie przygotowujące program wydarzeń.

29-02-2024

Bp Wodarczyk: Wspaniale jest być w drużynie Jezusa

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności w Katowicach.

28-02-2024

Bp Wodarczyk: Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki kroczył drogą świętości

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele NSPJ i św. Jana Bosko w Katowicach.

27-02-2024

Fot. Rafał Bogacki /Foto Gość

Bp Olszowski: Wszyscy musimy odrobić to samo zadanie

W kolejną rocznicę śmierci ks. Blachnickiego biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. o jego beatyfikację.

PONIEDZIAŁEK,
4 marca 2024 roku
ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA
Kolor biały

Słowo na dzisiaj

J 15, 9-17 | Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej,...

ROCZNICA ŚMIERCI:
1926 † Ludwik Czardybon
2013 † Alojzy Kalyta

ROCZNICA URODZIN:
1944 - ks. Józef NOWACZYK
1944 - ks. Konrad ZUBEL
1961 - ks. Emanuel PIETRYGA

Kuria Metropolitalna w Katowicach
czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00-15.00
z wyjątkiem świąt i uroczystości.

Materiały dla rodzin