Informacja 749/11/2020

W najbliższą niedzielę, 22 listopada br., w Kościele katolickim przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia parafialny odpust przeżywa wspólnota wiernych zgromadzona wokół katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

O godz. 12.00 w niedzielę w katedrze odprawiona zostanie Msza święta pontyfikalna pod przewodnictwem metropolity katowickiego arcybiskupa Wiktora Skworca w intencji wszystkich parafian i archidiecezjan. Abp Skworc wygłosi również podczas tej Mszy homilię. Msza będzie transmitowana w Radiu Em oraz w internecie.

Więcej na temat Katedry Chrystusa Króla w Katowicach i parafii katedralnej https://katedra.wiara.pl

17-04-2024

Fot. ks. Tomasz Wojtal

Spotkanie dziekanów i wicedziekanów

Księża spotkali się w środę 17 kwietnia w Domu rekolekcyjno-pielgrzymkowym Nazaret w Piekarach Śląskich.

17-04-2024

Fot. Bartłomiej Dobrzański /Foto Gość

Nie wiesz co robić? Czyń dobro!

Już po raz trzeci odbył się "Dzień dobra" organizowany przez Caritas Archidiecezji Katowickiej.

13-04-2024

Fot. ks. Tomasz Wojtal

Abp Galbas przewodniczył liturgii upamiętniającej śp. ks. Franciszka Długosza

Uroczystości symbolicznego pochówku więźnia Dachau odbyły się w Studzionce.

13-04-2024

Fot. Krzysztof Gawor

Abp Skworc: Śp. biskup Bednorz niech nadal będzie przykładem

Hierarcha przewodniczył Mszy św. w 35. rocznicę śmierci biskupa Herberta Bednorza.

10-04-2024

Fot. K. Łojko / IPN

Abp Galbas: To nie śmierć rozdziela ludzi, ale brak pamięci i brak miłości

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w kościele garnizonowym pw. św. Kazimierza w Katowicach.

31-03-2024

Fot. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Zmarł bp Tadeusz Kusy OFM [aktualizacja]

Z przykrością zawiadamiamy, że 31 marca 2024 roku w Kaga-Bangoro, w Republice Środkowoafrykańskiej, zmarł bp Zbigniew Tadeusz Kusy OFM.

PONIEDZIAŁEK,
22 kwietnia 2024 roku
Dzień powszedni
Kolor biały

Słowo na dzisiaj

J 10, 1-10 | Ewangelia w latach B i CJezus powiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi...

ROCZNICA ŚMIERCI:
1950 † Jan Komraus
1990 † Józef Ochodek

ROCZNICA URODZIN:
1951 - ks. Leon OLEŚ
1955 - ks. Jerzy PALIŃSKI
1958 - ks. Leonard MALORNY
1958 - ks. Konrad OPITEK

Kuria Metropolitalna w Katowicach
czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00-15.00
z wyjątkiem świąt i uroczystości.

Materiały dla rodzin