Kolejna edycja konkursu „Po naszymu dla VIP-ów" (który pierwszy raz odbył się w roku 2010) poprzedzi tegoroczną, trzydziestą już edycję dorocznego konkursu „Po naszymu czyli po śląsku", której finał zaplanowano na 1 grudnia br. W tym roku do uczestnictwa w VIP-owskiej rywalizacji zaproszeni są parlamentarzyści, samorządowcy, dziennikarze.

Oprócz osób świeckich organizatorzy zapraszają tym razem również duchownych - księży oraz osoby życia konsekrowanego. Jak podkreśla inicjatorka konkursu, senator Maria Pańczyk, jest on nie tylko zabawą, nie tylko sprawdzianem znajomości śląskich gwar, lecz przede wszystkim propaguje wartości dla Ślązaków niezwykle ważne.

Zgodnie z regulaminem zadaniem uczestników jest wygłoszenie przed jury około pięciominutowego monologu na dowolny temat w znanej sobie gwarze. Przesłuchania odbędą się 26 października br. w Radiu Katowice. W skład jury wejdą prof. Jan Miodek, dr Jan Olbrycht i ks. prof. Jerzy Szymik.

Chętni do udziału w „Po naszymu dla VIP-ów" mogą zgłaszać się do 10 października br., pisząc na adres: Radio Katowice, ul. Ligonia 29, 40-953 Katowice, koniecznie z dopiskiem „Po naszymu dla VIP-ów”, bądź mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, adres, numer telefonu i profesję.

03-03-2024

Bp Olszowski: Bóg szanuje naszą wolność

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele Świętej Rodziny i Świętego Maksymiliana Kolbego w Katowicach.

02-03-2024

Abp Skworc: Bóg czeka na nasze świadectwo

Arcybiskup senior archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele św. Józefa w Katowicach-Załężu.

01-03-2024

Fot. Dominika Bem /Foto Gość

Bp Szkudło: Bóg jest zatroskany o człowieka i nie chce jego śmierci

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył liturgii w kościele Opatrzności Bożej w Katowicach-Zawodziu.

29-02-2024

Fot. Rafał Bogacki /Foto Gość

Trwają przygotowania do jubileuszu 100-lecia archidiecezji katowickiej

W Katowicach odbyło się spotkanie przygotowujące program wydarzeń.

29-02-2024

Bp Wodarczyk: Wspaniale jest być w drużynie Jezusa

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności w Katowicach.

28-02-2024

Bp Wodarczyk: Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki kroczył drogą świętości

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele NSPJ i św. Jana Bosko w Katowicach.

PONIEDZIAŁEK,
4 marca 2024 roku
ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA
Kolor biały

Słowo na dzisiaj

J 15, 9-17 | Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej,...

ROCZNICA ŚMIERCI:
1926 † Ludwik Czardybon
2013 † Alojzy Kalyta

ROCZNICA URODZIN:
1944 - ks. Józef NOWACZYK
1944 - ks. Konrad ZUBEL
1961 - ks. Emanuel PIETRYGA

Kuria Metropolitalna w Katowicach
czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00-15.00
z wyjątkiem świąt i uroczystości.

Materiały dla rodzin