Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Katowicach Podlesiu przekaże w formie darowizny miastu Katowice dwie działki budowlane potrzebne dla rozbudowy tamtejszej Szkoły Podstawowwej nr 21.
Do przekazania gruntów na rzecz miasta pod budowę boiska szkolnego dojdzie w piątek, 20 grudnia br., o godz. 11.30, w gmachu Urzędu Miasta Katowice przy ul. Młyńskiej 4, II piętro. Miasto Katowice ma być reprezentowane przez prezydenta Marcina Krupę, zaś parafię reprezentować będzie proboszcz ks. Jacek Plech.
Urząd Miasta Katowice, stając wobec konieczności rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 21 w Katowicach-Podlesiu, zwrócił się do parafii Matki Bożej Częstochowskiej z prośbą o sprzedaż gruntów (dwóch działek budowlanych) należących do parafii, a usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, udzielając zgody na odstąpienie wspomnianych gruntów miastu Katowice, zaproponował, aby uczynić to w formie darowizny, ze względu na cel społeczny planowanej inwestycji oraz dobro dzieci i młodzieży.
Po podpisaniu aktu notarialnego zaplanowana została krótka konferencja prasowa, na którą zaproszeni są przedstawiciele mediów.

mówi ks. dr Tomasz Wojtal
Sekretarz i Rzecznik Arcybiskupa Katowickiego
Dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Katowickiej

23-04-2024

Fot. ks. Przemysław Lech / diecezja.sosnowiec.pl/

Bp Artur Ważny nowym biskupem diecezji sosnowieckiej [aktualizacja]

Do momentu jej kanonicznego objęcia, które będzie miało miejsce 8 maja, administratorem apostolskim pozostaje abp Adrian Galbas SAC.

26 kwietnia 2024 roku

J 14, 1-6 | Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież...

1935 † Jan Menzler
1939 † Józef Matloch