Bp Marek Szkudło przypomniał, że najbliższa niedziela (26 stycznia) będzie z woli papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Zaznaczył, że wiele osób codziennie czyta słowo Boże, do czego zachęcił pozostałych.

Gość Radia eM nawiązał do przypadającego 25 stycznia święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła i przypomniał, że Paweł odzyskał wzrok nie po swoim nawróceniu, ale po nawróceniu Ananiasza, który początkowo nie chciał spotkać się z Pawłem, jako z byłym prześladowcą uczniów Jezusa. - To cud miłości, który musi nam towarzyszyć w przepowiadaniu słowa Bożego - podkreślił biskup Marek Szkudło. Przyznał też, że w tym kontekście myśli nie tylko o nawróceniu indywidualnym, ale całego Kościoła, który tworzymy my, grzeszni ludzie.

23-04-2024

Fot. ks. Przemysław Lech / diecezja.sosnowiec.pl/

Bp Artur Ważny nowym biskupem diecezji sosnowieckiej [aktualizacja]

Do momentu jej kanonicznego objęcia, które będzie miało miejsce 8 maja, administratorem apostolskim pozostaje abp Adrian Galbas SAC.

SOBOTA,
27 kwietnia 2024 roku

J 14, 7-14 | Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy»....

1977 † Stanisław Szeląg