Dzień Życia Konsekrowanego w archidiecezji katowickiej

Archidiecezja Katowicka

2013-01-31

W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, obchodzony jest w Kościele katolickim z inicjatywy Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego.

2 lutego br. metropolita katowicki abp Wiktor Skworc spotka się z osobami życia konsekrowanego w katedrze pw. Chrystusa Króla w Katowicach.

W programie:

KRYPTA KATEDRY:

godz. 10.00 – okazja do spowiedzi św.;

godz. 10.30 – rozpoczęcie Hymnem na Rok Wiary;

– słowo ks. dr. Mirosława Godźka, wikariusza biskupiego ds. Instytutów Życia Konsekrowanego;

– Hymn do Ducha Świętego;

godz. 10.45 – Konferencja pt. „Obecność osób konsekrowanych w świecie iniebezpieczeństwa z tym związane” – o. dr Krzysztof DYREK SJ;

godz. 11.15 – 11.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu;

KATEDRA:

godz. 12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Metropolity katowickiego (obrzęd poświęcenia świec, odnowienie ślubów i przyrzeczeń zakonnych);

– po Mszy św. spotkanie z Arcybiskupem Wiktorem Skworcem w auli WŚSD;

– ciepły posiłek dla wszystkich uczestników spotkania;

We wszystkich parafiach archidiecezji odczytany zostanie list biskupów polskich na Dzień Życia Konsekrowanego. W parafiach, w których posługują osoby konsekrowane zostaną one zaproszone do udziału w głównej Mszy św. parafialnej, w czasie której będą mogły odnowić wobec całej wspólnoty parafialnej przyrzeczenia i śluby zakonne.

Załącznik

Wypowiedź - ks. dr Mirosław Godziek, wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego – mp3

Link do pełnego tekstu Listu biskupów polskich na Dzień Życia Konsekrowanego – 2 lutego 2013 roku

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny